Комп'ютерні науки (Computer Science) - сукупність теоретичних і практичних знань, які використовують у своїй роботі фахівці, які працюють в області проектування обчислювальної техніки, програмування та тестування програмного забезпечення, розробки комп’ютерних інформаційних систем і технологій, штучного інтелекту, кібербезпеки тощо.
Сучасна назва спеціальності «комп’ютерні науки», яка прийшла на заміну застарілій «інформаційні технології» робить акцент на тому факті, що сучасна обробка інформації здійснюється здебільшого на комп’ютерах у комп’ютерних системах, за допомогою програмного забезпечення різного призначення – від операційних систем до прикладних програм або скриптів, що працюють у браузерах Інтернет. І часто сучасні комп’ютерні програми традиційно продовжують називати просто «інформаційними технологіями» або «інформаційними системами», опускаючи той факт, що ці технології та системи вже давно працюють із застосуванням комп’ютерів.
Спеціальність Комп'ютерні науки – це унікальна спеціальність. Вона забезпечує формування ґрунтовних знань та умінь фахівця в галузі інформаційних технологій. Цього вдається досягти завдяки дослідженню та вивченню того, як працюють існуючі комп’ютеризовані технології по обробці інформації з погляду теорії, із застосуванням наукових підходів та математичного апарату, архітектури та апаратної реалізації таких систем, прикладного застосування тощо. Сучасні методики проектування та розгортання програмних систем (ООП, Scrum, Agile і т.п.) також розглядаються з позиції наукового обґрунтування опису внутрішніх процесів під час проектування, розгортання, інтеграції та взаємодії окремих компонент інформаційних технологій. Все це дозволяє глибоко досліджувати та вивчати як існуючі інформаційні технології, так і проектувати нові, розширюючи області практичного застосування комп’ютерів в різних областях життя людини.
Якщо порівняти між собою інші спеціальності галузі інформаційних технологій (Комп’ютерна інженерія, Інженерія програмного забезпечення, Інформаційні системи та технології, Системний аналіз, Кібербезпека та захист інформації), то вони мають приблизно один і той же самий предмет вивчення, але містять тільки деякі із перерахованих вище розділів, які вивчають у межах спеціальності комп’ютерні науки.
Відмінність спеціальностей між собою полягає в тому, що кожна із них робить більший акцент на одному з наведених аспектів спеціальності комп’ютерні науки. Комп’ютерна інженерія – на проектуванні, побудові, впровадженні та обслуговуванні програмних та апаратних компонентів сучасних обчислювальних систем та комп'ютерного обладнання. Інженерія програмного забезпечення – на застосуванні системного підходу до розробки, використання та супроводу програмного забезпечення, та інше.
Найважливіша мета навчання за спеціальністю комп'ютерні науки полягає в тому, щоб глибоко знати усі основні складові компоненти комп’ютерних наук та чітко розуміти відносини, які існують між прикладними програмами і комп'ютерними системами.
Основний акцент в спеціальності комп’ютерні науки робиться на комплексному розгляді та забезпеченні інтеграції та інформаційної взаємодії усієї сукупності інформаційних технологій на рівні високої наукової абстракції – рівнях хмарних технологій, віртуалізації, програмно-визначених мереж та систем штучного інтелекту. Взаємодія на цьому рівні здійснюється не фізично, а з використанням програмних інтерфейсів (API), що забезпечує високу ступінь системності та динамічності.
КАФЕДРА КОМП’ЮТЕРНИХ НАУК запрошує Вас навчатися на спеціальності 122 КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ (COMPUTER SCIENCE)!
Ми чекаємо на Вас кожен день на кафедрі Комп’ютерних наук Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій вул. Солом'янська 7, кабінети 103, 104, 132, 221.
Також Ви можете звернутись за консультацією за телефоном: 063-47-47-924.
#вступ, #вступ2024, #абітурієнтам, #вищаосвіта2024, #бакалавр