Сьогодні простежуються три нові тенденції в концепції побудови «Розумного будинку».
Тенденція 1. Котеджі будуються за типовими проектами з впровадженням технологій «розумний дім». Наприклад, деякі компанії DiYanni Homes, Toll Brothers і Lennar на американському ринку нерухомості всі свої об'єкти, що будуються котеджі оснащують бездротовими системами «розумний дім». Принцип оснащення наступний: за замовчуванням в новому житлі монтується базова систему розумного будинку, а потім пропонується клієнтам настройка і розширення функціоналу під вимоги клієнта. Базовий пакет системи включає: системи пожежної, електричної безпеки, управління в приміщеннях освітленням, опаленням і кондиціонування повітря. Крім цього встановлюються системи зі штучним інтелектом - розумні колонки з голосовими асистентами Apple Siri, Amazon Alexa і Google Assistant.
Тенденція 2. Широко впроваджуються в багатоквартирних будинках розумні інженерні комунікації з бездротовим керуванням. На основі бездротових технологій виконується автоматизація інженерних комунікацій багатоквартирних будинків на основі програмно-апаратних платформ, які дають можливість управляти лічильниками, датчиками, регуляторами систем опалення, освітлення і безпеки через бездротові пристрої в усьому будинку. За допомогою цих програмно-апаратних платформ відкривається можливість створювати типові сценарії автоматизації для кожної квартири, під'їзду чи будинку. Мета таких сценаріїв - допомогти домовласникам економити електроенергію, тепло, воду, запобігати аварійним ситуаціям, захищати житла від проникнення сторонніх і т.п. При цьому кожен власник квартири на екрані комп'ютера або планшета бачить інформацію про стан квартири. Застосування бездротових систем на відміну від провідних систем автоматизації, дозволяє впроваджувати нові технології в уже заселених будинках, не доставляючи мешканцям великих незручностей.
Тенденція 3. Широке застосування голосового управління системою "розумний будинок". Продажі розумних колонок з голосовими асистентами постійно зростають. Сьогодні цими пристроями користуються кожен шостий житель Сполучених Штатів. Більше 30% власників розумних колонок використовують їх для управління розумним будинком. Збільшується число продуктів розумного будинку з підтримкою голосових помічників Amazon, Apple і Google. Крім голосових команд з'явилася можливість сенсорного розпізнавання дотику.