23 червня (1912 року) народився Алан Метісон Тьюрінг - англійський математик, логік, криптограф, який істотно вплинув на розвиток інформатики, в тому числі на розгадку феномена штучного інтелекту.
Штучний інтелект — це область інформатики, яка займається розробкою інтелектуальних комп'ютерних систем, тобто систем, які мають можливості, які ми традиційно пов'язуємо з людським розумом, — розуміння мови, навчання, здатність розмірковувати, вирішувати проблеми тощо.
Тест Тьюринга — це метод вимірювання можливостей штучного інтелекту, що зараз широко використовується. Він був запропонований Аланом Т'юрінгом в 1950 році, у статті «Обчислювальні машини і розум» (Computing Machinery and Intelligence), опублікованій у філософському журналі «Mind» і з тих пір використовується для оцінки продуктивності систем штучного інтелекту.
Тест Тьюринга - це стандарт для вимірювання можливостей штучного інтелекту. Він був розроблений і заснований на ідеї, що якщо машина може переконати людину в тому, що вона теж людина, вона досягла прийнятного рівня інтелекту. У тесті беруть участь два учасники, одна людина і одна машина, яким дається те саме завдання. Машина повинна бути здатна відповідати на запитання, задані людиною, таким чином, щоб вона не могла сказати, чи розмовляє вона з іншою людиною або з комп'ютером. Якщо це вдається, він пройшов тест Тьюринга і може вважатися розумним.
Сьогодні штучний інтелект оточує нас усюди. Потенціал штучного інтелекту величезний і його використання може призвести і вже призводить до істотних змін у всіх сферах життя нашої цивілізації. У той же час, користуючись досягненнями штучного інтелекту, необхідно пам'ятати і високо оцінювати внесок у його розвиток найбільших умів минулого, таких як Алан Метісон Тюрінг.
На спеціальності Комп’ютерні науки ми приділяємо велику увагу технологіям Штучного інтелекту. Для бакалаврів читаються наступні навчальні дисципліни: Штучні нейронні мережі, Методи та засоби штучного інтелекту, Інтелектуальна обробка даних. Також кафедра Комп’ютерних наук включила в навчальний план магістрів та аспірантів дисципліни з перспективних розробок в галузі Штучного інтелекту.
Заробітні плати таких фахівців стартують від $1000-1500 на місяць. А оплата праці розробника АІ із дисертацією в галузі машинного навчання може сягнути $300 000 на рік.