Шановні абітурієнти!
Бажаєш розвинути свій творчий потенціал та отримати професіональні знання за спеціалізацією "Супутникові телекомунікації та навігаційні системи" у Державному університеті телекомунікацій - тоді тобі прямий шлях до Кафедри космічних систем та комплексів і супутникових телекомунікацій.
Теоретична підготовка на кафедрі здійснюється на основі сучасних досягнень в авіаційній та космічній галузі, новітніх технологій та компетенцій компаній-партнерів кафедри: Державного космічного агентства України, Національного центру управління та випробувань космічних засобів при Державному космічному агентстві, компаній «Датагруп» та «Eutelsat», КБ"Південне" імені М.К. Янгеля.
Якісне навчання студентів базується на використанні навчально-матеріальної бази як кафедри, так і бази компаній-партнерів, з сучасним обладнанням останнього покоління, а також прогресивних програмно-апаратних комплексів та програмного забезпечення.
Кафедра заключила договори про співпрацю з компаніями: «Eutelsat», «Датагруп», Державним космічним агентством та Національним центром управління та випробувань космічних засобів при ДКАУ, які є потенційними замовниками випускників за спеціалізацією "Супутникові телекомунікації та навігаційні системи". КБ "Південне" імені М.К.Янгеля сформулювало перелік Науково-дослідних робіт, які дозволять долучати для їх виконання студентів.
Теоретична і практична підготовка студентів на кафедрі здійснюється на підставі компетенцій наших партнерів-роботодавців з якими кафедра заключила договори про співпрацю. Перелік цих партнерів представлений вище.
На кафедрі створено перший в Україні навчальний центр французької компанії “Eutelsat-SA” – світового лідера на ринку супутникових телекомунікацій, в якому проводяться заняття, курсова підготовка та тренінги зі студентами університету, професійними інсталяторами супутникового обладнання та всіма бажаючими.
Кафедра видає сертифікати компаній партнерів: «Eutelsat» та «Датагруп», що дозволяє нашим випускникам працювати в компаніях як в Україні, так і за її межами.
|
|
Кафедра реалізує нову освітню модель на базі інноваційного змісту навчання, що дає змогу випускнику оволодіти теоретичними та практичними навичками, з урахуванням компетенції роботодавців.
- Підготовка по спеціалізації «Супутникові телекомунікації та навігаційні системи» починається з першого курсу. Уже першого семестру студенти мають змогу більше дізнатися про майбутню спеціальність, зануритись у світ супутникових телекомунікацій, зрозуміти особливості даних технологій і як їх можна використати у повсякденному житті. А також починають вивчати основні принципи та положення супутникових технологій, сучасних послуг, які вони можуть надавати.
- Викладачі кафедри космічних систем та комплексів і супутникових телекомунікацій проводять практичні заняття зі студентами першого курсу Університету усіх спеціальностей по дисципліні «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів» з налаштування швидкісного двостороннього супутникового Інтернету та телебачення. В рамках цієї дисципліни студенти мають змогу самостійно збирати, встановлювати та налаштовувати комплект супутникового обладнання для телебачення (офсетна неповоротна супутникова антена, з подальшим налаштуванням на систему з трьох супутників Amos_40W, Astra_4,80E, Hotbird_130E) та Інтернету (супутникова антена «Tooway» з подальшими налаштуванням на супутник Ka-Sat), потреба у якому виникає в професійній діяльності і в побуті.
- Студенти спеціалізації «Супутникові телекомунікації та навігаційні системи», починаючи з першого курсу, вивчають дисципліну "Групова динаміка та комунікації", яка спрямована на ефективну роботу і усну комунікацію з колегами, мотивацію людей, з 2-го курсу - "Ділові комунікації", яка спрямована на уміння працювати в команді та з командою, з 4-го курсу - "Засади відкриття власного бізнесу", яка спрямована на уміння відкриття власного бізнесу; "Хмарні технології", "Штучний інтелект", які спрямовані на знання розвитку перспективних інформаційних технологій. Це дозволить нашому студенту відповідати сучасним запитам розвитку суспільства.
- Студенти Університету посилено вивчають англійську мову. На 1-2 курсі - 3 пари занять на тиждень, на 3-4-5 курсах по дисциплінам спеціалізації на кафедрі - 20% проводиться англійською мовою. Це дає можливість вільно володіти технічною англійською мовою та засвоїти її на рівні міжнародного стандарту В2. Знання англійської мови дозволить студентам працевлаштуватися в будь-якій компанії не лише українській, а і міжнародній та отримувати достойну заробітну платню.
- Практична складова дисциплін кафедри, у відповідності до інноваційного змісту навчання, складає не менше 50%. Для забезпечення студентів практичними вміннями і навиками їх здійснення, на кафедрі використовується новітнє спеціалізоване обладнання від провідних компаній світу Skylogic, Eutelsat. Це дає можливість студентам знати та уміти налаштовувати обладнання, яке застосовується потенційними компаніямироботодавцями. Метою занять є навчити студентів забезпечити глобальний інформаційний простір та доступ до пошуку інформації в місцях де відсутні проводові інформаційнокомунікаційні системи та мережі за рахунок практичних навичок в налаштуванні до роботи супутникового широкосмугового доступу до інтернету та телебачення.
- По темам кожної дисципліни проводяться лекції – як теоретична підготовка, так і практичні та лабораторні заняття – як практична складова навчання. Для якісної підготовки фахівців кафедра проводить заняття по темам, які відповідають компетенціям роботодавців. З цією метою кафедра уклала угоди та співпрацює з провідними компаніями «Датагруп», «Deps».
По кожній темі занять надається перелік питань для опрацювання студентами відповідно до компетенцій роботодавців, а саме:
- Для забезпечення якості проведення практичних занять на кафедрі створена сучасна навчально-лабораторна база на основі сучасних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.
Для проведення практичних та лабораторних занять використовуються комп’ютерні програми та навчально-програмні комплекси:
1. Nova for Windows для:
2. WxTrac для огляду земної поверхні космічними системами.
3. Obzor для відображення прольотів КА.
Для налаштування супутникового двостороннього широкосмугового інтернету кафедра має новітнє обладнання, що відповідає вимогам роботодавців, а саме:
Для налаштування супутникового телебачення на супутники AMOS, Astra (Sirius), HotBird:
- Якість навчання на кафедрі досягається сучасним підходом до структури навчання, а саме: 25% на кафедрі виділяється на дисципліни загальної підготовки (вища математика, фізика, філософія, іноземна мова і т.д.), а решта 75% на дисципліни професійної підготовки за спеціальністю (супутникові системи зв’язку та навігації (з видачею сертифікату), телекомунікаційні системи передачі, системи мобільного зв’язку та інш.).
- Дисципліни професійної підготовки розподіляються наступним чином: 37,5% за фахом і 37,5% за спеціалізацією.
На кафедрі створено перший в Україні навчальний центр французької компанії “Eutelsat-SA”– світового лідера на ринку супутникових телекомунікацій, яка надала виключне право фахівцям кафедри Космічних систем та комплексів і супутникових телекомунікацій проводити тренінги з інсталяторами супутникового обладнання та всіма бажаючими з видачею сертифікатів. Даний сертифікат дає можливість працювати установником супутникового обладнання на всій території України та за кордоном.
- Задачами занять є навчити студентів забезпечувати глобальний інформаційний простір та доступ до пошуку інформації в місцях, де відсутні проводові інформаційно-комунікаційні системи та мережі, за рахунок практичних навичок в налаштуванні до роботи супутникового широкосмугового доступу до інтернету та телебачення.
- Вивчення дисциплін загальної підготовки здійснюється з 1-го семестру по 8-й семестр – протягом усього періоду навчання. Це дає можливість студентам повноцінно оволодіти професійними знаннями, а сааме, при вивченні спеціальних дисциплін професійної підготовки, паралельно вивчаючи фізичні процеси та явища, які є складовими в роботі складних технічних систем.
- Проведення практик студентів проводиться в компаніях-партнерах кафедри:
- «Датагруп» всеукраїнський оператор зв'язку для бізнесу та дому, для якого немає неможливого в сегментах передачі даних і доступу в інтернет, телефонії і телебачення, відеоконференцій і відеоспостереження, супутникового зв'язку і хмарних рішень.
- Державне космічне агентство України - спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади України, який забезпечує реалізацію державної політики в галузі космічної діяльності та несе відповідальність за стан розвитку галузі.
- Національний центр управління та випробувань космічних засобів - є цілісний науково-технічний комплекс у системі основних інструментів реалізації Загальнодержавної космічної програми України. Його функцією є завершення всієї ланки космічної діяльності, яку починають наукові установи та підприємства створенням орбітальних та наземних космічних засобів: випробування та експлуатація космічних апаратів та інших виробів, які виведені на орбіту.
- Eutelsat Communications -холдингова компанія акціонерного товариства Eutelsat S.A., провідного оператора супутникового зв'язку в Європі, входить в трійку світових лідерів серед постачальників фіксованих послуг супутникового зв'язку.
Під час практики студенти отримують теоретичні знання та практичні навики, які допоможуть їм в подальшому професійному рості, а також вони можуть побачити на власні очі, як працює підприємство в реальних умовах. Під час практики проводиться конкурс. Конкурс включає в себе складання антени та налаштування її на підключення до супутникового телебачення або до мережі Internet.
Після проходження практики студенти отримають сертифікати, які допомагають їм стати конкурентоспроможними фахівцями на сучасному ринку праці.
Завдяки втіленню в нашому університеті інноваційної системи навчання, наш випускник володітиме теоретичними знаннями та компетенціями, що задовольняють вимогам роботодавців та практичними навиками їх виконання, матиме пріоритет серед випускників інших навчальних закладів споріднених спеціальностей. Це забезпечить підготовку конкурентоспроможних фахівців, які повною мірою відповідатимуть потребам сучасного ринку праці та надасть йому можливість успішно влаштуватися на роботу, займати більш престижні та високооплачувані посади в провідних телекомунікаційних та ІТ-компаніях.
Якщо ви хочете більше дізнатися про супутниковий зв'язок, Інтернет, аерокосмічні системи зв'язку і навігації, надійність телекомунікаційних систем, та отримати сертифікат від лідера телекомунікаційних послуг фіксованого і супутникового зв'язку «Датагруп», кафедра Космічних систем та комплексів і супутникових телекомунікацій дозволить здійснитися Вашій мрії.
З усіх питань, що стосуються вступу на спеціалізацію «Супутникові телекомунікації та навігаційні системи» звертайтесь за телефоном кафедри (044) 249-25-97.
Ліцензія на здійснення освітньої діяльності у сфері вищої освіти з підготовки здобувачів вищої освіти галузі знань 17 «Електроніка та телекомунікації, першого (бакалаврського) освітнього рівня дозволить готувати висококваліфікованих фахівців в області проектування, виробництва, сертифікації, експлуатації та розрахунку структур супутникового зв'язку, дистанційного зондування Землі, володіти принципами функціонування сучасних супутникових радіонавігаційних систем GPS, ГЛОНАСС та інших, а також мати практичні навички при створенні і підтримці геоінформаційних систем.
Запрошуємо майбутніх абітурієнтів вступати на спеціалізацію «Супутникові телекомунікації та навігаційні системи» при кафедрі Космічних систем та комплексів і супутникових телекомунікацій.
Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, м. Київ
вул. Солом’янська 7
Тел. (044) 249-25-97, 5-97
E-mail: lakirpach@ukr.net