Положення про кафедру документознавства та інформаційної діяльності
Актуальність спеціальності зумовлена зростаючими на ринку праці потребами у висококваліфікованих фахівцях, здатних реалізовувати професійні компетентності у документаційно-інформаційній сфері: управління інформаційними ресурсами, документно-інформаційні комунікації, технології керування документаційними процесами, менеджмент органів державної влади та місцевого самоврядування, HR-менеджмент, управління сферою зв’язків з громадськістю.
Документознавець — професіонал, інформаційний аналітик, знавець у галузі документознавства; той хто добре обізнаний в роботі з традиційними та електронними документами
Перспективи. Знання сучасних інформаційно-документаційних процесів і технологій, володіння цифровими компетентностями, медіа грамотність, володіння українською та англійською мовами, надають можливість випускникам кафедри працювати в державних органах виконавчої влади всіх ієрархічних рівнів, органах місцевого самоврядування, комерційних структурах, консалтингових компаніях, інформаційних установах, інформаційно-аналітичних центрах, підприємствах, установах, організаціях різного профілю й різних форм власності, соціальних службах, політичних партіях і громадських об’єднаннях.
Престижність. Сьогодні керування документаційними й інформаційними процесами стало одним із провідних видів діяльності. Професійна діяльність в галузі інформації і документації набуває значущості, зокрема у формуванні ефективної моделі функціонування установ.
Від стану інформаційно-документаційного забезпечення суспільства залежить рівень культури країни і нації в цілому!
Завдання кафедри. Підготовка фахівців, що відповідає інноваційному змісту освітніх програм та орієнтована на формування загальних та професійних компетентностей, необхідних для розв’язання спеціалізованих завдань та практичних проблем у галузі інформаційної, бібліотечної та архівної справи: здатність обґрунтовувати сучасні тенденції розвитку документаційних та інформаційних процесів, налагоджувати комунікацію у створенні цифрового контенту, здійснювати інформаційно-аналітичну роботу, проектувати і реалізовувати інформаційно-документаційне обслуговування установ і організацій із застосуванням інновацій, комп’ютерних технологій і сервісів Інтернету, організовувати та проводити PR-кампанії, вирішувати науково-дослідницькі завдання.
Специфіка спеціалізацій документознавства та інформаційної діяльності, інформаційної аналітики та зв’язків з громадськістю, управління інформаційно-комунікаційною діяльністю в рамках спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа полягає у широкому засвоєнні фахових навичок затребуваних у різних сферах діяльності. Коло завдань і обов’язків професіоналів та фахівців з інформаційного забезпечення, управління персоналом, зв᾽язків з громадськістю передбачає вивчення та аналіз інформації, показників і результатів роботи, узагальнення і систематизацію їх, проведення необхідних розрахунків, використання сучасної електронно-обчислювальної техніки.
Заробітна платня фахівців документознавців в залежності від вмінь, навиків, досвіду, додаткових здобутків (hard skills + soft skills) постійно зростає й коливається від 15 тисяч гривень + ∞. Наприклад, професіонал -архівіст може надавати необхідні послуги компаніям поза основним місцем роботи, або відкрити власний бізнес з надання відповідних послуг; інформаційний аналітик має необмежене коло сфер працевлаштування (соціальна, культурна, економічна, політична) та на різних рівнях державних і недержавних установ. Тож, в залежності від наявних здобутків, має перспективу зростання і гідне фінансове забезпечення!
зі здобуттям освітньої кваліфікації бакалавр з інформаційної, бібліотечної та архівної справи; професійної кваліфікації помічник керівника підприємства (установи, організації), референт, організатор діловодства.
зі здобуттям освітньої кваліфікації бакалавр з інформаційної, бібліотечної та архівної справи; професійної кваліфікації помічник керівника підприємства (установи, організації), референт, фахівець з інтерв’ювання.
зі здобуттям освітньої кваліфікації магістр з інформаційної, бібліотечної та архівної справи, професійної кваліфікації професіонал у галузі інформації та інформаційної аналітики, викладач закладів вищої освіти.
Метою бакалаврських програми є підготовка фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми в галузі інформаційної, бібліотечної та архівної справи. |
Бакалавр з документознавства та інформаційної діяльності:
Бакалавр з інформаційної аналітики та зв’язків з громадськістю:
Метою магістерської програми є підготовка фахівців з інформаційної, бібліотечної та архівної справи, які володіють професійними компетентностями, необхідними для ефективного управління інформаційно-комунікаційною діяльністю, і здатні вирішувати управлінські та науково-дослідні завдання. |
Магістр з управління інформаційно-комунікаційною діяльністю:
Випускники-магістри, які займаються документаційною аналітикою обіймають престижні й без сумніву високооплачувані посади (середня заробітна платня 20.000 грн. https://www.work.ua/salary):
Провідними компаніями-партнерами кафедри, на базі яких наші студенти здобувають практичні навички, проходять стажування та можуть отримати своє перше робоче місце, є:
Зміст підготовки за спеціальністю 029 Інформаційна бібліотечна та архівна справа полягає у наявних якісних теоретичній і практичній складовій.
ТЕОРЕТИЧНА ПІДГОТОВКА студентів кафедри документознавства та інформаційної діяльності відповідає вимогам до компетенцій, встановлених підприємствами/установами/організаціями – партнерами кафедри. Співпраця з компаніями-партнерами кафедри надає студентам можливість отримати сучасні знання та вдосконалити професійні вміння, що важливо для отримання першого робочого місця, а саме:
Кафедра підписала угоди про співпрацю з компаніями-партнерами, які виступають потенційними роботодавцями та забезпечують стажування й практики здобувачів вищої освіти . Адже саме практика та стажування - важливий вид навчальної роботи, що здійснюється з метою набуття фахових навиків, які допомагають здобувачам відчувати впевненість у сфері своєї діяльності.
Мета стажування/практики полягає в поглибленні та закріпленні теоретичних знань, які студенти здобули в процесі вивчення певного циклу теоретичних дисциплін; ознайомлення з виробничим процесом і технологічним циклом виробництва безпосередньо на підприємстві /установі/організації, удосконалення професійних умінь і навичок зі спеціальності, а також добір та систематизація матеріалу для написання кваліфікаційних робіт.
Загальні компетенції, якими оволодіває фахівець зі спеціальності:
Ці знання, уміння й сформовані навички стануть підґрунтям для успішного працевлаштування на омріяну посаду, подальшого кар’єрного росту й особистого самовдосконалення, досягнення економічної незалежності й впевненості в майбутньому!
Концепція інноваційного навчання, яка впроваджена тільки в нашому Університеті, передбачає посилену практичну підготовку студентів, оскільки саме практичні навички - показник ефективності роботи працівника. Практична складова підготовки студентів кафедри документознавства та інформаційної діяльності складає 67% усього навчального часу та базується на сучасному програмному забезпеченні. Таке відсоткове співвідношення зумовлене нагальною необхідністю вміти застосовувати теоретичні знання на практиці, чого вимагає сучасний ринок праці. Практична підготовка студентів починається вже з першого курсу. До навчального процесу, окрім викладачів, активно залучають фахівців-практиків, які сприяють формуванню необхідних професійних навичок.
Для проведення практичних занять з електронного урядування та електронного документообігу на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності, разом із партнерами кафедри - Центром комп’ютерних технологій «ІнфоПлюс» - було прийняте рішення про відкриття єдиної в Україні навчально-практичної лабораторії «Віртуальний офіс». Компанією розроблене ліцензійне програмне забезпечення спеціально для навчання наших студентів. Тобто, сьогодні навчальна лабораторія «Віртуальний офіс» (ауд. 518) має ексклюзивне право на використання ліцензійного продукту Центру комп’ютерних технологій «ІнфоПлюс». Міністерство освіти і науки України та Президент Національної академії педагогічних наук України надали кафедрі гран-прі в номінації «Інноваційний розвиток навчально-лабораторної бази» (2019).
Продукти Центру комп’ютерних технологій «ІнфоПлюс» впроваджено на багатьох підприємствах, в установах, організаціях різного профілю та форм власності, а також в органах державного управління всіх рівнів (систему електронного документообігу «АСКОД» запроваджено в Кабінеті Міністрів України, Міністерстві фінансів України, Національному банку України, Міністерстві оборони України, Виконавчому органі Київської міської державної адміністрації).
Проведення кафедрою навчальних курсів з системи електронного документообігу АСКОД передбачає видачу ліцензійних сертифікатів, що дозволяє кожному випускникові отримати перше робоче місце. Заняття для одержання таких сертифікатів інтегровані до освітнього процесу і проводяться нашими викладачами, які мають сертифікати інструкторів, оновленні цього року.
Сертифікат - показник для роботодавця сформованих ґрунтовних практичних умінь у претендента на посаду.
У поточному навчальному році кафедра планує суттєво збільшити показники видачі сертифікатів студентам усіх спеціальностей та викладачам. За оновленою програмою АСКОД (2021) та оновленим договором про співпрацю з компанією ІнфоПлюс (2021), ми навчаємо новим сучасним програмним продуктам, якими користуються всі потужні компанії України. Наші студенти матимуть широкий спектр можливостей обрання та користування програмними продуктами, зокрема:
Згідно зі статистикою, 72% випускників, які отримали сертифікати, працевлаштувалися з фаху на керівні посади.
Відповідно до сучасних вимог вдосконалюється й розширюється перелік навчальних дисциплін, які викладають науково-педагогічні працівники кафедри документознавства та інформаційної діяльності для підготовки майбутніх фахівців; урізноманітнюються теми наукових та науково-дослідницьких робіт. Професорсько-викладацький склад кафедри оновлюється та збільшується фахівцями даної галузі.
Зацікавлення навчанням за освітніми програмами «Документознавство та інформаційна діяльність», «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю» та «Управління інформаційно-комунікаційною діяльністю» постійно зростає, про що свідчить статистика вступників на перший курс:
Для навчання студентів і магістрів керівництво Університету й кафедри запрошує науковців світового рівня й викладачів-практиків із досвідом роботи в установах, для яких готують спеціалістів.
ШАНОВНИЙ АБІТУРІЄНТЕ!
Освітні програми: «Документознавство та інформаційна діяльність»,
«Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю»,
«Управління інформаційно-комунікаційною діяльністю»
за спеціальністю 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа
узгоджені зі світовими стандартами та вимогами.
Дипломи бакалавра й магістра визнають за кордоном.
Шановні абітурієнти, за детальнішою інформацією звертайтеся за тел.:
(063)5050628, (097)3362856, Тетяна Сидоренко, завідувач кафедри документознавства та інформаційної діяльності
Обирай навчання за спеціалізаціями:
«Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю»,
«Документознавство та інформаційна діяльність»,
«Управління інформаційно-комунікаційною діяльністю».
Інноваційний підхід до викладання дисциплін забезпечить тобі міцні знання, практичні навички, щоб відчувати себе професіоналом зі свого фаху.
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Україна, 03680, м. Київ,
вул. Соломянська, 7, каб. 411
телефон: 38(097)336-28-56
E-mail: vtm76@ukr.net
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Україна, 03680, м. Київ,
вул. Соломянська, 7, каб. 411
телефон: 38(097)336-28-56
E-mail: vtm76@ukr.net