Переваги навчання на кафедрі менеджменту
На кафедрі менеджменту Навчально-наукового інституту менеджменту та підприємництва Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій проводиться підготовка фахівців в галузі знань 07 «Управління та адміністрування» за спеціальністю 073-Менеджмент за освітніми рівнями:
І рівень: «БАКАЛАВР».
ІІ рівень: «МАГІСТР»:
ІІІ рівень: «ДОКТОР ФІЛОСОФІЇ».
Завідувач кафедри – кандидат економічних наук, доцент Сорока Анна Михайлівна
Стати успішним менеджером-управлінцем мають всі шанси амбітні люди з явно вираженими лідерськими якостями. Ці люди повинні мати волю до перемоги, володіти бажанням добитися висот. Вони повинні володіти аналітичним складом розуму, володіти наполегливістю і цілеспрямованістю, бажанням стати одним з кращих. Це повинні бути люди з добре розвиненими комунікабельними здібностями, які мають відмінну пам'ять, здатні домовлятися і знаходити різні шляхи вирішення тієї чи іншої проблеми.
В Україні спеціальність Менеджмент попадає в ТОП-3 спеціальностей за кількістю поданих абітурієнтами заяв до закладів вищої освіти.
Під впливом цифрової трансформації менеджмент все більше переміщується до Інтернет-середовища. Сьогодні на ринку праці України все більше стають потрібні такі спеціальності у сфері менеджменту як:
|
Операційний директор |
з/п 50 000 – 70 000 грн./міс. |
Фінансовий менеджер (бізнес-аналітик) |
з/п 21 000 – 90 000 грн./міс. |
|
Менеджер з якості |
з/п 30 000 – 70 000 грн./мiс. |
|
Регіональний менеджер |
з/п 27 000 – 50 000 грн./міс. |
|
|
Менеджер з HR-трансформації |
з/п 20 000 – 65 000 грн./міс. |
Менеджер по роботі з клієнтами |
з/п 20 000 – 60 000 грн./міс. |
|
Менеджер проектів у сфері IT |
з/п 25 000 – 120 000 грн./міс. |
|
Менеджер з розвитку |
з/п 25 000 – 70 000 грн./мiс. |
|
|
Event-менеджер |
з/п 20 000 – 65 000 грн./міс. |
Менеджер цифрових платформ (менеджер інтернет-магазина) |
з/п 20 000 – 45 000 грн./міс. |
|
Адміністратор магазину |
з/п 22 000 – 35 000 грн./міс. |
|
Адміністратор офісу |
з/п 20 000 – 45 000 грн./міс. |
Випускник спеціальності 073 «Менеджмент» може працювати менеджером на підприємствах і в організаціях будь-якої галузі та займати посади на всіх рівнях управління: бути менеджером із виробництва товарів і послуг, менеджером з питань комерційної діяльності, фахівцем у галузі управління ефективністю підприємства та раціоналізації виробництва, аналітиком із дослідження ринку, консультантом з економічних питань, а також із питань організації та управління підприємством.
Спеціальність 073 «Менеджмент» є універсальною і розрахована на вступників, які бажають набути знання, навички та компетентності для організації та управління підприємствами. Головна мета підготовки менеджерів – формування висококваліфікованих та креативних фахівців у галузі управління різними сферами діяльності ІТ підприємств, великого та малого бізнесу відповідно до потреб економіки країни.
Менеджер – лідер, мотиватор, генератор креативних рішень, організатор будь-якого бізнесу.
Окрім критичного мислення, емоційного інтелекту, креативності та вміння керувати людьми, сучасний менеджер повинен володіти медіаграмотністю, когнітивною гнучкістю та цифровим мисленням. Тому інструменти управління підприємствами, на основі компетентністного підходу, в умовах цифрової економіки повинні включати конвергенцію управління знаннями, штучного інтелекту та когнітивної науки.
Навіщо навчатися на спеціальності 073 «Менеджмент»?
Завдяки отриманим грунтовним знанням зі спеціальності 073 «Менеджмент», наші студенти зможуть навчитис сучасному контенту для формування сучасних компетентностей, вмінь та навичок, сучасних hard skills в управлінні.
Спеціальність 073 «Менеджмент» відкриває безліч можливостей для професійного та особистісного розвитку. Наші студенти отримують комплексні знання з управління HR, економіки, маркетингу, підприємництва, бухгалтерського обліку, застосування інформаційних технологій в менеджменті та багато інших. Це дозволяє їм розуміти та ефективно управляти в різних сферах бізнесу: керувати великими підприємствами або підрозділами, розвивати власну справу або працювати в державній структурі.
На кафедрі менеджменту реалізується концептуально нова Інноваційна освітня модель, наріжними каменями якої є: підвищення якості освіти і набуття нашими випускниками кваліфікованих конкурентних переваг на ринку праці через переосмислення традиційних форм, методів і змісту навчання, а саме: поглиблення практичної складової, посилення мовної підготовки, гнучкість навчальних траєкторій задля досягнення відповідних загальних та професійних компетентностей.
На кафедрі теоретична підготовка проводиться враховуючи останні досягнення науки і розвиток технологій на основі поєднання знань з менеджменту, економічної безпеки та фінансового менеджменту, які посилені практичними навичками моделювання процесно-орієнтованих систем управління на інноваційних засадах з урахуванням особливостей функціонування телекомунікаційної галузі із широким застосуванням сучасних ІТ-технологій та інструментарію.
В Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій здійснюється підготовка фахівців у сфері управління, а саме за спеціальністю 073 «Менеджмент» яка є передово на ринку. Зокрема, кафедра менеджменту готує бакалаврів, магістрів та докторів філософії за професією менеджер, яка є однією з найцікавіших та найактуальніших в умовах ринкової економіки, бо такий спеціаліст поєднує базові знання з економіки з управлінською практикою, володіє методами планування, координації, мотивації та контролю, здатний забезпечити досягнення стратегічних та тактичних цілей організації в мінливих умовах ринкового середовища.
Поглиблене вивчення англійської мови студентами спеціальності 073 «Менеджмент» забезпечує можливість вільно володіти англійською мовою і засвоїти її на рівні міжнародного стандарту В2.
Кафедра менеджменту забезпечує якісну теоретичну та практичну підготовку майбутніх менеджерів на основі інноваційної освітньої моделі з урахуванням сучасних умов, що склалися на ринку праці.
Суттєвими новаціями усього навчального процесу щодо підготовки фахівців з менеджменту стали: посилення вимог до мовної підготовки та те, що вже з першого курсу студент отримує практичні уміння та навички відповідно до запитів роботодавців та викликів сьогодення. Значна робота у цьому процесі належить науково-педагогічним працівникам кафедри менеджменту.
На кафедрі менеджменту створена сучасна лабораторія – Управлінських та організаційних рішень на основі обладнання, програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення останнього покоління, яке надане компаніями-партнерами кафедри і використовується для вивчення актуальних, сучасних та перспективних технологій. Студенти мають використовувати не одну, а цілий комплекс інтегрованих цифрових технологій, продуктів та послуг, які допомагають формувати професійні компетенції із спеціальності 073-Менеджмент.
Практичні заняття студентів з використанням програмного забезпечення «M.E.DOC» викладаються саме партнерами кафедри - компанією «M.E.DOC».
Кафедра менеджменту, орієнтуючись на сучасні потреби ринку праці, здійснює навчання за програмою «Навчально-тренувальна фірма» (бізнес–тренажер), яка є прогресивною комплексною освітньою технологією, що надає можливості дізнатися про основи і тонкощі різних посад, зрозуміти загальні принципи реального функціонування сучасної фірми у процесі її господарської діяльності.
Встановлений у навчальній лабораторії кафедри менеджменту «Мультиспектральний бізнес-тренажер «ІТ-Менеджер» дозволяє в повному обсязі надати студенту кафедри практичні вміння та навички зі спеціальності 073 Менеджмент, а високошвидкісний Інтернет 5 Gbps сприяє прискоренню отримання та обробці інформації. |
Кафедра менеджменту активно розвиває освітньо-наукові та ділові зв’язки з компаніями-партнерами кафедри, що є потенційними роботодавцями для наших студентів, а саме: ТОВ «Діджетал Телеком-ай ІКС», Державне підприємство завод «Арсенал», ТОВ «ТриМоб», АТ «СЕНС БАНК», АТ «Ощадбанк», АТ «ПУМБ», ТОВ «М.Е.Д.О.К», ТОВ «Проком», ТОВ «ІТ Спеціаліст», ТОВ «Юкрейн Тауер Компані», ТОВ «Мірадан Груп».
У процесі взаємодії кафедри менеджменту з компаніями-партнерами передбачається проведення практик студентів на цих компаніях та стажування з виданням сертифікатів.
Сертифікація студентів — це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей студентів, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.
На сьогоднішній день конкурентоспроможність фахівця залежить у першу чергу від рівня підготовки випускника та його готовність до роботи за спеціальністю 073-Менеджмент. Порівняно із іншими закладами вищої освіти студенти, які навчаються у Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій, мають можливість отримувати сертифікати від компаній-партнерів кафедри менеджменту, кількість яких щорічно збільшується.
Підготовка за спеціальністю 073 «Менеджмент» починається не з третього, а з першого курсу. Це дозволяє студенту з першого курсу опановувати спеціальність, зрозуміти яку професію він здобуде. Вже з першого курсу студенти отримують базові компетенції з менеджменту, планування, організації, мотивації, практичні навички з прийняття управлінських рішень та застосування інформаційних технологій в управлінській діяльності.
Стійка позитивна динаміка збільшення чисельності студентів, які отримали сертифікати про проходження стажування у компаніях-партнерах кафедрі менеджменту з моменту створення кафедри до 2024 року свідчить про якісну підготовку майбутніх менеджерів Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій.
Впровадження в навчальний процес інноваційної освітньої моделі, впливає на підвищення іміджу навчання у Державному університеті телекомунікацій, і це підтверджується схвальними відгуками студентів, які навчаються в університеті, та щорічним приростом набору студентів, які поступили до університету.
Вартість навчання зі спеціальності 073 «Менеджмент» є помірною у порівнянні з іншими закладами вищої освіти міста Києва, а за необхідністю за заявою студента надається можливість помісячної оплати за навчання.
Код спеціальності |
Спеціальність |
Освітній рівень |
Вартість одного року навчання 2024/2025 н.р., грн., $ |
---|---|---|---|
073
|
Менеджмент
|
Бакалавр (денна форма) |
32 580 |
Іноземні громадяни |
2 650 $ |
||
Магістр (денна форма):
|
42 360 |
||
Іноземні громадяни |
2 800 $ |
||
Доктор філософії |
52 000 |
||
Іноземні громадяни |
3 180 $ |
В економічно розвинутих країнах професія «менеджер» популярна серед вакансій протягом багатьох десятиліть, а в Україні вона набула популярності протягом останніх десяти років. Майбутнє життя людини та його якість залежить від обраного напрямку діяльності, фаху та рівня отриманої освіти. Важливим є вибір перспективної спеціальності, яка користується попитом сьогодні та буде необхідною у майбутньому, а визначальним - оволодіння фахом у навчальному закладі, який має високий рейтинг.
Відповідно до вимог МОН України, регулярно здійснюється підвищення науково-педагогічної кваліфікації викладачів кафедри менеджменту, що підтверджено відповідними сертифікатами та свідоцтвами:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Україна, 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 7,
Кафедра менеджменту - каб. 102 або 127
Сорока Анна Михайлівна