На кафедрі управління інформаційною та кібернетичною безпекою Державного університету телекомунікацій реалізуються два основні види студентської науково-дослідної роботи:
Навчальна науково-дослідна робота є обов'язковою для кожного студента і охоплює майже всі форми навчальної роботи:
Згідно з навчальними планами кожний студент повинен оволодіти процесом наукового пізнання, виконуючи протягом усього періоду навчання завдання, які поступово ускладнюються і поглиблюються.
Науково-дослідна робота студентів поза навчальним процесом є одним з найважливіших засобів формування висококваліфікованого спеціаліста.
Вона передбачає участь у роботі наукових гуртків; участь у виконанні держбюджетних або госпрозрахункових наукових робіт; написання статей, тез, доповідей, інших публікацій.
З метою залучення студентів до науково-дослідницької діяльності, а також виявлення і формування когорти потенційних науково-педагогічних кадрів на кафедрі функціонують два студентські наукові гуртки:
Актуальні проблеми й перспективні напрями управління інформаційною та кібернетичною безпекою
Керівники: Мужанова Тетяна Михайлівна, Якименко Юрій Михайлович
Робота цього наукового гуртка має на меті:
Технічні та організаційні аспекти захисту інформаційних систем і проведення аудиту стану інформаційної безпеки
Керівники: Рабчун Дмитро Ігорович, Запорожченко Михайло Михайлович, Тищенко Віталій Сергійович
Діяльність наукового гуртка спрямована на:
Студенти кафедри управління інформаційною та кібернетичною безпекою беруть активну участь у конференціях, семінарах та багатьох науково-практичних заходах, які проходять в нашому Університеті та інших вищих навчальних закладах, науково-дослідних установах. Майбутні менеджери інформаційної та кібернетичної безпеки не тільки спілкуються з науковцями, знайомляться із актуальними здобутками сучасної науки, але й представляють свої напрацювання і результати науково-дослідної роботи.
Залучення студентів кафедри управління інформаційною та кібернетичною безпекою до наукової роботи дозволяє підготовити високопрофесійного та конкурентоспроможного фахівця в сфері кібербезпеки.
Завдяки тісній і плідній співпраці кафедри з компаніями-партнерами студенти спеціалізації УІКБ мають змогу щороку проходити практики на базі кращих підприємств галузі.
З метою залучення здобувачів освіти до професійної діяльності ще зі студентської лави в Університеті проводяться ярмарки вакансій, дні кар’єри.
Компанії-партнери кафедри УІКБ («ІТ Спеціаліст», «ЕС ЕНД ТІ Україна», «Інформаційні Спеціалізовані Системи» та інші) традиційно зустрічаються зі студентами і розповідають про вимоги і перспективи працевлаштування за фахом.
Завдяки підтримці кафедри та компаній-партнерів здобувачі кваліфікації менеджера інформаційної та кібербезпеки мають широкі можливості для самоосвіти і підвищення власного освітньо-професійного рівня шляхом проходження навчальних курсів від провідних компаній галузі ІТ та кібербезпеки, участі у кіберзмаганнях.
Здобувачі освіти за спеціалізацією УІКБ мають можливість взяти участь в оновленні змісту і структури освітніх програм, висловити свої пропозиції щодо введення нових навчальних дисциплін
Щороку кафедра проводить анкетування студентів з метою отримання інформації щодо якості навчання і впровадження заходів для вдосконалення освітнього процесу.
Кафедра сприяє працевлаштуванню студентів у компаніях-партнерах і створює можливості для обміну досвідом між фахівцями-початківцями, які нерідко поєднують навчання з професійною діяльністю за фахом, і діючими студентами.
Студенти можуть отримати допомогу у вирішенні навчальних, соціальних, особистих проблем від куратора групи.
Куратор – це наставник і організатор, вихователь і консультант для студентів групи. Він спрямовує виховну роботу групи, розвиває у студентів активність, самостійність, ініціативу, почуття відповідальності та зацікавленості в навчанні.
Метою виховної роботи куратора є створення колективу в групі. Результатом діяльності куратора є набуття студентами соціального досвіду поведінки, формування національної самосвідомості, ціннісних орієнтацій і розвиток індивідуальних якостей особистості.
Головним у роботі куратора є забезпечення систематичності навчально-виховної роботи в академічній групі, чіткої організації високого рівня всього навчального процесу, планомірного і продуманого спілкування зі студентами.
Серед основних форм виховної роботи кураторів є:
КУРАТОРИ ГРУП
УБД-11, УБД-12 |
КАПЕЛЮШНА Тетяна Вікторівна |
УБД-21, УБД-22 |
ЩАВІНСЬКИЙ Юрій Віталійович |
УБД-31, УБД-32 |
ТИЩЕНКО Віталій Сергійович |
УБД-41, УБД-42 |
ЗАПОРОЖЧЕНКО Михайло Михайлович |
УБДМ-51 |
МУЖАНОВА Тетяна Михайлівна |
УБДМ-61 |
ЯКИМЕНКО Юрій Михайлович |