У сучасному світі, де практично кожен аспект нашого життя переплетений з цифровими технологіями, важливість кібербезпеки зросла до безпрецедентного рівня. Від персональних даних і фінансових транзакцій до критично важливої інфраструктури та чутливих державних операцій. Практично кожна сфера життя суспільства зараз залежить від безпечного функціонування і захисту цифрових систем.
Інтеграція технологій у сферу охорони здоров'я спростила спосіб надання медичних послуг, управління ними та доступу до них. Електронні медичні картки, телемедицина, підключені медичні пристрої та цифрові засоби зв'язку спростили процеси та покращили догляд за пацієнтами. Однак ця цифрова трансформація також породжує нові виклики, особливо в сфері охорони здоров’я.
Студент нашого університету навчальної групи БСД-62, Висотін Микита, працює з медичною інформаційною системою «HELSI». Він поділився своїм досвідом зі студентами другого курсу спеціальності «Кібербезпека та захист інформації» в межах проходження ними ознайомчої практики. Він підготував презентацію, під час якої розповів про свої завдання та обов’язки.
У своїй доповіді Микита наголосив на завданнях фахівця з інформаційної та кібербезпеки, а саме фокусував увагу на ключових моментах безперервного функціонування та управління якістю систем кібербезпеки, а саме: аналізі ризиків, плануванні безперервного робочого процесу і відновленні при аварійних ситуаціях; консультуванні з питань безпеки; підвищенні обізнаності; навчанні та тренінгах; оцінці продукції та сертифікаціях. Особливо акцентував на необхідності оперативного реагування на кіберінциденти та подальший їх аналіз для забезпечення превентивних заходів.
Микита наголосив на переконливих перевагах роботи в сфері кібербезпеки і більшість студентів з зацікавленням прийняли участь в обговоренні перспектив розвитку продуктів сфери інформаційних технологій та можливістю подальшого проходження практики, працевлаштування на базі компанії «HELSI».