Хмарні технології займають дедалі більше галузей у комп'ютерних технологіях. Вони вирішують безліч проблем і водночас підходять для всіх типів бізнесу: від маленьких стартапів до величезних компаній.
Завжди існують проблеми, з якими стикаються всі веб-ресурси - високе навантаження або відсутність її. У першому випадку споживач може мати проблеми з повільною роботою сервісу, що призводить до витоку користувачів і як результат до втрати прогнозованого прибутку. Другий випадок призводить до втрати прибутку також, тому що без достатнього навантаження бізнес все ще повинен утримувати власні серверні. Компанії визначили, що використовувати чиїсь обчислювальні потужності набагато ефективніше, ніж утримувати свої. Це дозволяє використовувати систему "оплачуй, коли використовуєш". Це означає, що підприємства мають оплачувати лише практично використані обчислювальні потужності.
На сьогоднішній день є три основні провайдери послуг хмарних технологій: Microsoft, Amazon та Google. Основним постачальником є Amazon із AWS (Amazon Web Services). Так як попит на такі платформи зростає, це привід до нестачі сертифікованих фахівців, які можуть створювати, оперувати та підтримувати безсерверні рішення. Amazon пропонує пройти іспит, щоб отримати сертифікат. Це допомагає підтвердити технічні навички та експертизу у хмарних технологіях. Подібний сертифікат допоможе у просуванні кар'єри.
Державний Університет Телекомунікацій бере до уваги необхідність таких фахівців і саме тому кафедра комп'ютерних наук включила хмарні технології у свою програму для майбутніх фахівців. Ця програма допоможе майбутнім спеціалістам познайомитися з хмарними технологіями та підходами, які використовують компанії у процесі побудови високонавантажених сервісів.