Кафедра Комп'ютерних наук дуже уважно стежить за розвитком мережевих технологій і докладає величезні зусилля, щоб новітні досягнення в цій галузі дуже швидко впроваджувалися до навчального процесу або використовувалися студентами при проведенні дипломного проектування. Цій меті служить також проведення спільно з компанією HPE міжнародних науково-практичних конференцій на тему «Сучасні досягнення компанії Hewlett Packard Enterprise в галузі ІТ та нові можливості їх вивчення і застосування». Основна мета таких конференцій полягає в аналізі останніх досягнень в області мережевих технологій та перспектив їх подальшого розвитку і провадження до навчального процесу.
Найпомітнішою подією в області розподілених мереж в 2019-2020 роках стала технологія Software-Defined Wide Area Networks (SD-WAN), яка в 2021 році буде знаходити все більше застосування.
Програмно-визначена глобальна мережа (SD-WAN) - це автоматизований програмний підхід до управління підключенням філій компанії в одну розгалужену розподілену структуру. Він розширює програмно-визначені мережі (SDN) в рішення, які підприємства можуть використовувати для швидкого створення інтелектуальної гібридної WAN мережі, що включає MPLS, LTE, широкосмуговий інтернет і безпроводові підключення.
Гібридні WAN архітектури дозволяють компаніям управляти швидко зростаючим числом додатків, особливо при використанні хмари. На відміну від традиційної архітектури WAN, модель SD-WAN призначена для повної підтримки додатків, розміщених в локальних центрах обробки даних, загальнодоступних або приватних хмарах, забезпечуючи при цьому високий рівень продуктивності додатків.
При впровадженні в навчальний процес технологій SD-WAN особливо цікавим видається та обставина, що безумовним лідером в цьому процесі є компанія Aruba, як складова частина команди HPE. А це означає, що за підтримки компанії HPE зміст навчального процесу кафедри Комп'ютерних наук збагатиться ще одним інноваційним і новітнім досягненням в області мережевих технологій.