На кафедрі Комп'ютерних наук студенти навчаються створення сайтів із застосуванням передових Web-технологій. До таких технологій відноситься створення сайтів на основі CMS.
CMS (англ. Content Management System) - це система управління контентом сайту. На професійному жаргоні CMS ще називають «движок сайту». На CMS працює більше половини сайтів в інтернеті. Приклади CMS: WordPress, Joomla !, OpenCart та ін. За різними даними на WordPress працюють від 30% до 40% всіх сайтів, які використовують CMS. Інші CMS, які увійшли в топ 5 на різних сайтах: Joomla !, Drupal, Wix, Shopify, Squarespace.
На практиці CMS - це веб-додаток, в якому люди створюють і обслуговують сайти. Основна перевага CMS - щоб створити сайт і працювати з ним не обов'язково знати програмування.
Яку б CMS ви не вибрали, працювати над сайтом будете в спеціальному особистому кабінеті - панелі управління. Іноді це місце також називають адмінкой або консоллю.
В плані дизайну у вас буде можливість встановити на сайт готовий шаблон і налаштувати окремі його елементи прямо в панелі управління CMS: шрифти, кольори, зображення, логотип, кнопки, посилання. Можливості по налаштуванню будуть відрізнятися в залежності від шаблону.
Шаблони бувають платними і безкоштовними. Зазвичай вибрати можна серед тисяч, а то і десятків тисяч варіантів. Це робиться або в окремому розділі панелі управління, або на спеціальних сайтах на кшталт TemplateMonster.
Деякі CMS крім шаблонів підтримують конструктори сторінок, за допомогою яких можна вручну збирати сторінки в візуальному редакторі. Подібно до того, як створюються презентації в PowerPoint або Google презентації.
В плані функціоналу сайту відразу після установки CMS на сайті буде необхідний мінімум, але відсутні функції зазвичай можна підключити окремо. Це робиться за допомогою доповнень. Їх ще називають розширеннями, плагінами або модулями. З їх допомогою на сайт можна додати, наприклад, функціонал інтернет-магазину, контактну форму, спливаюче вікно, форму підписки на розсилку, онлайн-чат, популярний в вашому регіоні метод оплати або доставки.
Як і у випадку з шаблонами, доповнення теж бувають платними і безкоштовними, а знайти їх можна або в окремому розділі консолі, або на тематичних сайтах на кшталт CodeCanyon.
Розділ з безкоштовними доповненнями в панелі управління WordPress.
Переваги та недоліки CMS
Переваги CMS:
Недоліки CMS:
Для вирішення нетипових завдань, а також для підготовки висококваліфікованих фахівців зі створення сайтів, на кафедрі Комп'ютерних наук вивчають також такі мови Web-програмування, як HTML, CSS, JavaScript.