У Державному університеті телекомунікацій на кафедрі комп'ютерних наук вивчаються технології експлуатації і використання серверного обладнання, зокрема компанії "IBM". Кафедра готує фахівців в ІТ-галузі, зокрема по серверних технологіях. Це допомагає студентам розкривати свій потенціал і отримувати престижні посади. Цікавим матеріалом для розширення кругозору студентів є інформація про розвиток мейнфреймів.
Інноваційний шлях розвитку компанії IBM привів до створення нового сімейства мейнфреймів IBM з Z моделлю початкового рівня IBM LinuxONE III Express, яка буде доступна з 25 травня. Новинка призначена для стартапів, ділових партнерів компанії і незалежних постачальників програмного забезпечення.
На відміну від анонсованого роки тому LinuxONE III Model LT2, LinuxONE III Express пропонується в трьох фіксованих конфігураціях, що прискорює доставку і установку мейнфрейма. Вартість «заліза» починається від $ 135 тис. на рік за конфігурацію з 4 ядрами і 384 Гбайт пам'яті. Старша модель з 12 ядрами і 768 Гбайт пам'яті коштує від $ 275 тис. на рік. Обслуговування, ПО та інші послуги оплачуються окремо.
Проте, це економічне, на думку IBM, рішення підходить для найбільш популярних робочих навантажень, включаючи захищену обробку даних - клієнтам доступна послуга IBM Cloud Hyper Protect Services для забезпечення найвищого комерційного рівня конфіденційності - або, наприклад, роботу з контейнерами Red Hat OpenShift. Внутрішні тести IBM показують, що 12-ядерний варіант IBM LinuxONE III Express з робочими навантаженнями WebSphere і Db2 вимагає в 18,7 разів менше ядер в порівнянні з x86-серверами і забезпечує зниження сукупної вартості володіння на 57% за три роки.
Тому, використання таких технологій в освітньому процесі кафедри комп'ютерних наук відкриває нові можливості не тільки для підвищення ефективності процесу навчання, але і для розширення сфер його застосування студентами.