Система контейнеризації Docker

20:01, 30-04-2021

У Державному університеті телекомунікацій при кафедрі Комп'ютерних наук функціонує Навчально-науковий центр "Технології Hewlett-Packard" (ННЦ НР). Його створено в 2013 році з метою вдосконалення знань і навичок студентів та викладачів інформаційної сфери, підготовки висококваліфікованих фахівців з ІТ-технологій.

Навчально-науковий центр "Технології Hewlett-Packard" готує спеціалістів в ІТ-галузі, зокрема по серверним технологіям. Це допомагає студентам розкривати свій потенціал та отримувати престижні посади.

Тому цікавими являються для вивчення иистема контейнеризації Docker.

Docker - це відкрита платформа для розробки, доставки та запуску серверних додатків. Docker допомагає відділити код від інфраструктури щоб пришвидшити його доставку на сервер та простоту розгортання. Використання Docker-методологій по доставці артефактів та їх тестування допомагає скоротити цикл від написання коду до його запуску його на продакшн серверах.

Платформа Docker

Docker надає можливість упаковувати та запускати додаток в ізольованому середовищі, яке називається контейнером. Ізоляція та безпека дозволяють запускати багато контейнерів одночасно на одному  сервері. Контейнери легкі і містять усе необхідне для запуску програми, тому вам не потрібно покладатися на те, що зараз встановлено на сервері. Контейнери, які створені з одного образу, будуть завжди однаковими, що полегшує та пришвидшує тестування.

Для чого використовують Docker

Швидка, послідовна доставка ваших додатків

Docker впорядковує життєвий цикл розробки, дозволяючи розробникам працювати в стандартизованих середовищах, використовуючи локальні контейнери. Контейнери чудово підходять для безперервної інтеграції та безперервної доставки робочих процесів (CI / CD).

Розглянемо наступний приклад сценарію:

• ваші розробники пишуть код локально та діляться своєю роботою зі своїми колегами за допомогою контейнерів Docker;
  • вони використовують Docker, щоб перенести свої програми в тестове середовище та виконувати автоматизовані та ручні тести;
  • коли розробники знаходять помилки, вони можуть виправити їх у середовищі розробки та доставити в тестове середовище для тестування та перевірки;
  • коли тестування завершено, контейнер можна спокійно доставляти в продакшн - працювати від буде гарантовано так само як і на тестовому середовищі.

Адаптивне розгортання та масштабування

Контейнерна платформа Docker забезпечує надзвичайно портативні робочі навантаження. Контейнери Docker можуть працювати на локальному ноутбуці розробника, на фізичних або віртуальних машинах в дата-центрах, у хмарних провайдерах або в різних середовищах.

Переносимість та легкий характер Docker також спрощують динамічне управління робочими навантаженнями, масштабування відповідно до потреб бізнесу, майже в реальному часі.

Оптимізація

Docker - легкий і швидкий. Він забезпечує економічно вигідну альтернативу віртуальним машинам на основі гіпервізора, завдяки чому ви можете використовувати більшу частину своїх обчислювальних можливостей для досягнення своїх бізнес-цілей.

Студент групи КНД-41,
Саміляк Іван