У Державному університеті телекомунікацій при кафедрі Комп'ютерних наук функціонує Навчально-науковий центр "Технології Hewlett-Packard" (ННЦ НР). Його створено в 2013 році з метою вдосконалення знань і навичок студентів та викладачів інформаційної сфери, підготовки висококваліфікованих фахівців з ІТ-технологій.
Навчально-науковий центр "Технології Hewlett-Packard" готує спеціалістів в ІТ-галузі, зокрема по серверним технологіям. Це допомагає студентам розкривати свій потенціал та отримувати престижні посади.
Тому цікавими являються для вивчення нові моделі мейнфреймів початкового рівня IBM z15 Model T02 і LinuxONE III Model LT2 з повітряним охолодженням. Вони розраховані на розміщення в 19-дюймових стійках, стандартних для центрів обробки даних. В обох моделях - по 65 процесорних ядер z15, що працюють на тактовій частоті 4,5 ГГц. Програмне забезпечення теж орієнтоване на потреби хмарних дата-центрів.
На основному комплекті в середовищі z/OS з розширеннями z/OS Container Extensions (zCX) можна працювати з популярними програмами з відкритим кодом і додатками для варіанту Linux on IBM Z, контейнеризовано за допомогою Docker. На LinuxONE III Model LT2 можна запустити різні варіанти системи Linux, включаючи Red Hat Enterprise Linux, SUSE і Ubuntu, як самостійно, так і паралельно з середовищами IBM z/VM.
Обидва мейнфрейма підтримують роботу з Cloud Paks - контейнеризовано додатками для різних завдань. Всі моделі сімейства z15 тепер підтримують технологію захисту даних Secure Execution for Linux. Для запуску Linux на мейнфреймі створюється зашифрований образ, ключі для якого зберігаються в апаратної пам'яті. Тому образ може працювати тільки на тій машині, на якій він був запущений, а операційна система мейнфрейма не може отримати доступ до незашифрованому пам'яті віртуальної машини.
Впровадження розглянутих нових інформаційних технологій в освітній процес. кафедри Комп'ютерних наук відкриває нові можливості не тільки для підвищення ефективності процесу навчання, але і для розширення сфер його застосування.