На кафедрі Комп'ютерних наук в Державному університеті телекомунікацій відбулося обговорення перспектив сучасного розвитку менфреймів.
Мейнфрейми - це потужні обчислювальні системи, що призначені для безперебійного вирішення критично важливих завдань при високому рівні коефіцієнта використання.
Впровадження штучного інтелекту (Artificial Intelligence, AI), машинного навчання та Інтернету речей (Internet of Things, IoT) вимагає від компаній швидкого розгортання нових сервісів і обробки даних.
В кінці грудня 2019 року компанія DIS Group, повідомила, що ВMC Software, один з виробників рішень для управління ІТ, провела опитування про проблеми та перспективи мейнфреймів.
В опитуванні взяли участь понад 1100 керівників компаній та ІТ-фахівців. Респонденти зберігають упевненість у високому потенціалі розвитку мейнфреймів і користі від їх модернізації.
93% фахівців вважає, що навантаження на мейнфрейми буде рости. 59% - що це зростання буде обумовлене переносом на мейнфрейми виконання задач, що виникають на додаток до поточних.
Також респонденти розповіли про головні для себе пріоритети роботи з мейнфреймами. І для керівників, і для ІТ-фахівців головний пріоритет - зниження витрат (про це заявили 61% і 68% відповідно).
Для того щоб мейнфрейми залишалися виключно надійними, доступними і безпечними, необхідно оновлення технологій і процесів роботи. У цьому сенсі великий потенціал у інструментів і процесів AIOps. AIOps розшифровується як Artificial Intelligence for IT Operations. По суті це штучний інтелект для управління ІТ на базі багатошарової платформи, який автоматизує обробку даних і прийняття рішення за допомогою машинного навчання і аналітики великих даних, які приходять з різних елементів ІТ-інфраструктури в режимі реального часу. Тому при роботі з мейнфреймами AIOps використовують 52% опитаних спеціалістів.