В начальній аудиторії 132, в якій знаходиться навчально-науковий центр технологій Hewlett Packard, розгорнуто сучасне мережне та серверне обладнання, що надано компанією Hewlett Packard Enterprise (HPE). Головне завдання даного центра це: підготовка, в рамках навчального процесу університету, зокрема зі спеціальності 122 Комп’ютерні науки, спеціалістів з широкого кола сучасних технологій компанії Hewlett Packard Enterprise (HPE), що здатні підтвердити свої компетенції на різних рівнях міжнародної сертифікації.
В центрі навчають технологіям 4-х видів:
Для навчання студентів користування мережним обладнанням використовуються наступні девайси, що подаровані компанією:
Для навчання безпроводовим технологіям використовується Aruba Instant.
Рішення Aruba Instant дозволяє максимально підвищити продуктивність мобільних пристроїв у середовищах з виключно високою щільністю клієнтів Wi-Fi, забезпечити високу швидкість передачі, потужний захист від загроз, технологію віртуального контролера.
Характеристики:
В навчально-науковий центрі розгорнуто сучасний центр обробки даних (ЦОД). Його апаратна платформа включає наступні пристрої:
Для користування даною апаратурою застосовуються програмно-визначені мережі SDN. Програмно-визначені мережі (SDN) є одним з найбільш перспективних напрямків мережевої індустрії. SDN надає нову, динамічну мережеву архітектуру, яка перетворює традиційні мережі в платформи, які багаті великою різноманітністю послуг.
Переваги мереж SDN:
SDN дозволяє реалізувати мережі ЦОД з потужною функціональністю, що підтримують централізоване управління мережею та розгалужену переадресацію.
Справедливим є висновок про те, що технологічний тренд в сторону хмарних рішень на базі SDN визначає майбутнє мереж ЦОД. Для прикладу можна навести такі рішення для ЦОД і хмари:
Також вивчаються хмарну технологію OpenStak. Платформа OpenStack забезпечує:
Тому навчально-матеріальна база кафедри Комп’ютерних наук забезпечує підготовку спеціалістів, які здатні виконувати широкий спектр прикладних і фундаментальних професійних задач в галузі ІТ та здатні інтегрувати сучасні високо-технологічні рішення ІТ-інфраструктури з точки зору як апаратної так і програмної платформ різного призначення. Підготовлені на існуючій навчально-матеріальній базі спеціалісти будуть востребовані на міжнародному ринку праці ІТ-спеціалістів, зокрема зі спеціальності 122 Комп’ютерні науки.