Кафедра Комп’ютерних наук, враховуючи особливості підготовки за спеціальністю, розглядає інформаційні технології на рівні високої наукової абстракції – рівні хмарних технологій, віртуалізації, програмно-визначених мереж та систем штучного інтелекту.
Якщо говорити про хмарні технології, то їх актуальність з часом дуже швидко зростає. Завдяки хмарним технологіям економіка реально перетворюється в економіку ідей. Сьогодні компанія, або особа-підприємець з гарною ідеєю, маючи доступ до хмарних технологій, одночасно має доступ до інфраструктури та ресурсів, які може мати лише велика традиційна компанія. Успіх визначається тим, наскільки швидко ідеї можуть бути перетворені у цінність, завдяки хмарним технологіям. Все вирішують час, а також хороші фахівці з хмарних технологій, яких треба підготувати.
При вивченні хмарних технологій має принципове значення оволодіння ними не лише на високому науковому рівні, але і на прикладному рівні, на рівні конкретних апаратних систем та інтегрованих з ними хмарних програмних платформ. Тільки тоді можна буде говорити про успішне працевлаштування.
У зв’язку з цим до навчального процесу кафедри Комп’ютерних наук включено вивчення найбільш досконалої на сьогодення хмарної платформи OpenStack. Проект OpenStack має глобальну спільноту з понад 10 000 прихильників, розробників та користувачів майже у 100 країнах, які активно беруть участь у розробці коду, онлайн-дискусіях та розгортанні. Більше 200 компаній беруть участь в екосистемі OpenStack, включаючи HPE, Rackspace, IBM, NTT, Dell, Canonical, Red Hat та VMware.
Платформа хмарних обчислень OpenStack задовольняє потреби публічних та приватних хмар, незалежно від розміру, будучи простою в застосуванні та масово масштабованою.
OpenStack представляє собою модульну та додаткову архітектуру, сумісну з різними гіпервізорами, системами зберігання даних, мережевими реалізаціями та обладнанням.
OpenStack - це хмарна операційна система, яка контролює великі пули обчислювальних, ресурсів зберігання та мережевих ресурсів у Центрі обробки даних.
OpenStack - це програмний рівень, який розташовується на вершині інфраструктури програмного забезпечення та надає можливість споживання хмарної інфраструктури.
OpenStack дозволяє модель "самообслуговування", в якій власники програм можуть безпосередньо запитувати та використовувати ресурси обчислення, мережі та сховища, необхідні для розгортання власного додатку.
Платформа OpenStack пропонує структуру для розгортання інших технологій віртуалізації в умовах, що базуються на хмарі, з легким доступом до функцій масштабованості та відмовостійкості, які зазвичай асоціюються з хмарою. OpenStack API може спілкуватися з середовищами віртуалізації, такими як KVM, Xen, HyperV, VMware vSphere.
На кафедрі Комп’ютерних наук, у Навчально-науковому центрі технологій компанії Hewlett-Packard Enterprise, розгорнуто все необхідне серверне обладнання, у наявності всі необхідні програми для розгортання гібридної хмари на базі хмарної платформи OpenStack.
Вивчення та оволодіння такими складними сучасними технологіями в науковому та практичному плані буде сприяти кар’єрному зростанню випускників в галузі ІТ. Чекаємо на талановитих абітурієнтів, які бажають стати успішними у житті.