У наші дні відбувається революція в області інформаційних технологій. А одна із технологій, назва якої – штучний інтелект, скоро приведе і до революції у суспільному житті. Кафедра Комп’ютерних наук, як лідер університету у впровадженні до навчального процесу новітніх знань, взяла на себе відповідальність ознайомити студентів університету з цією технологією.
По-справжньому "гарячою" тема штучного інтелекту стала в останні декілька років. Вчені пов'язують це з бурхливим розвитком нейронних мереж (один з напрямків досліджень в області штучного інтелекту), яке, в свою чергу, стало можливим з появою потужних комп'ютерів. Вчене співтовариство може сперечатися про терміни появи розумних машин, але сходиться в одному: розвиток технологій надасть безумовний вплив на суспільство, економіку і відносини між людьми в майбутньому. Вже зараз лунають заклики обміркувати етичні принципи розробки штучного інтелекту, упевнившись в тому, що штучний інтелект розвивається в безпечному для людей напрямку.
Для роботи в середовищі, де нарівні з людиною, системи штучного інтелекту будуть виконувати діяльність високоінтелектуального та творчого рівня, необхідні відповідні фахівці. У зв'язку з цим в університеті для студентів усіх спеціальностей вводиться нова навчальна дисципліна «Штучний інтелект», читання якої доручено кафедрі Комп'ютерних наук.
Зміст навчальної дисципліни «Штучний інтелект» побудований на новітніх знаннях, які зараз досягнуті дослідниками у цій галузі. Так, наприклад, до складу дисципліни включені наступні теми:
Для студентів, які навчаються за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки» деякі теми, а саме Експертні системи та Робототехніка будуть розглянути більш детально, на рівні практичного застосування. Крім того, для цих студентів, до змісту навчання будуть включені теми, які мають революційне значення, але зараз знаходяться на початку свого бурхливо розвитку. Можна назвати такі теми як «Нейронні мережі» та «Використання технології блокчейну у системах штучного інтелекту».
Запрошуємо усіх, кого цікавить подібна та інша, не менш цікава тематика, на навчання за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки».