Основним напрямком підвищення якості професійної підготовки студентів в галузі ІКТ є впровадження до навчального процесу сертифікованих навчальних курсів, спеціально розроблених провідними компаніями галузі (вендорами), для інтеграції процесу підготовки та контролю професійної діяльності в процес працевлаштування.
На кафедрі КНІТ в останні роки сертифіковані навчальні курси вендорів цілеспрямовано доопрацьовуються, поєднуються з фундаментальною основою, відповідно до вимог освітніх стандартів, та впроваджуються до навчального процесу у якості навчальних програм. Серед цих програм можна назвати наступні: HP Connected Devices (З'єднання пристроїв); HP Networks (Мережні технології); HP Servers & Storage (Сервери та накопичувачі); HP Сloud (Хмарні технології); HP FlexNetwork Fundamentals (Гнучка архітектура мереж), Програмування на мові Java.
Незважаючи на фундаменталізацію, ці навчальні програми забезпечують отримання випускником протягом циклу навчання певної кількості міжнародних сертифікатів. Таким чином диплом про формальну освіту в галузі ІКТ набуває не формальну, а реальну цінність і забезпечує випускнику реальну перспективу професійного зростання на ринку ІКТ-праці.
У зв’язку з цим, надзвичайно важливим є останній етап цієї роботи, тобто сам процес сертифікації. В процесі навчання студенти детально ознайомлюються з основними системами сертифікацій, з принципами, закладеними в їх основу, а також з формами та порядком проведення сертифікаційних екзаменів.
Для проведення сертифікації використовується авторизований центр тестування Pearson VUE (Pearson Virtual University Enterprises), розгорнутий в аудиторії 222 кафедри Телекомунікаційних систем.
Pearson VUE - всесвітньо відома мережа центрів тестування, які розташовані в більш ніж 175 країнах світу. Pearson VUE співпрацює з багатьма відомими вендорами, такими як Microsoft, Oracle, HPE, Cisco Systems, Symantec та інші. З переліком сертифікаційних програм, за якими можна пройти тестування, можна познайомитися за посиланням
Кафедра КНІТ планує поступово розширювати перелік сертифікаційних програм із цього переліку для впровадження до навчального процесу, з метою підвищення якості професійної підготовки студентів в галузі ІКТ.