З появою концепції «Інтернет речей» з'являються нові робочі місця і нові професії.
1. Вчені по роботі з промисловими даними (Industrial data scientists)
Обов'язки вченого по роботі з промисловими даними це збір і підготовка даних, проводити передові аналітичні роботи і застосовувати отримані результати для поліпшення продуктів або їх виробництва. Такі працівники повинні розуміти виробничі процеси і знати IT-системи. Вони володіють сильними навичками аналізу і роблять відповідні висновки. Навички програмування будуть необхідні, в тому числі можливості використовувати як статистичні мови програмування, такі як «R» так і загального призначення мов програмування, таких як Python.
2. Координатор роботів (Robot coordinator)
Напівавтономні, автономні і навіть людиноподібні роботи вже використовуються в цехах заводів. Роль координатора роботів нагляд за роботою в цеху, і так само реагувати на несправності або сигнали про помилки. Координатор буде вирішувати як звичайні, так і екстрені завдання з обслуговування машин або залучення інших фахівців у міру необхідності. Якщо робот повинен бути виведений з експлуатації, координатор проводить заміну, щоб зменшити час простою виробництва.
3. IT / IoT-архітектор рішень (IT / IoT solution architect)
IT-системи в виробничих компаніях стають все більш складними і важливими. Для того, щоб керувати великою кількість машин і продуктів, які підключені в режимі реального часу, архітектори IT-рішень беруть на себе відповідальність за розробку всієї системи. Разом з іншими технічними співробітниками вони виробляють технічні специфікації, інтеграції різних технологій, платформ і людей.
4. Комп'ютерний інженер / програміст в даній промисловості (Industrial computer engineer / programmer)
ІТ-рішення, яке розроблено архітектором ІТ-рішень отримує втілена в життя інженером. Три види навичок програмування необхідні для такого роду промислових робочих місць IoT. По-перше, програміст повинен мати досвід використання основних мов загального призначення, таких як Java, C++ або Python. По-друге, він / вона повинні бути в змозі працювати з конкретними додатками: наприклад, Matlab і Simulink для промислового моделювання або R для загального програмування аналізу даних. Роботи та інтелектуальні пристрої повинні бути запрограмовані. На сьогоднішній день, це вимагає поєднання мов, таких як C, VHDL і запатентованих мов.
5. UI / UX дизайнер даної промисловості (Industrial UI / UX designer)
Ще одне завдання, яке повільно мігрують з споживацького світу в промисловий світ це дизайнери користувальницьких інтерфейсів (UI) і взаємодії з користувачами (UX). Робота починається від інтуїтивного виготовлення приладових панелей на планшетних ПК і мобільних телефонах, до виготовлення машинних інтерфейсів і взаємодії робота, додатків доповненої реальності в експлуатації і технічному обслуговуванні і, нарешті, дизайн послуг і продуктів для користувачів промислового обладнання.
Посилання: ikt-news.info