9 жовтня викладачі і студенти кафедри Комп'ютерних наук відвідали подію, що присвячена розвитку експортної стратегії України. У 21 столітті не вигідно експортувати тільки сировину - на перший план виходить експорт високотехнологічних продуктів і технологій. Рубен Ньювенхауз, керівник StartupAmsterdam, поділився корисними кейсами, які використовувалися для розвитку Амстердама 4 роки тому.
Здається, що Україна в тих же умовах, що і Амстердам 2014 року, але це в корені не так. За останні 2 роки з'явилося і розрослося багато інноваційних проектів: Unit Factory, Школа 42, УКУ, стартапи та аккселератори. А з цього року і в подальшому держава теж хоче розвивати цю сферу, виділяючи гроші, як на оновлення системи освіти, так і стартапам, щоб вони розвивалися в Україні.
Що робити студенту, коли семимильними кроками розвивається IT-індустрія? Звичайно ж, розвиватися в напрямках, які його цікавлять. Створювати компанії, які будуть давати іншим людям продукт, цінності змінювати світ. Якщо ще не придумали свого єдинорога*, то можете розвивати вже створений продукт, займаючись улюбленою справою і знайомиться з людьми, які можуть стати командою для створення своєї компанії.
Що варто зробити, щоб Дніпро, Київ, Львів доросли до рівня Сан-Франциско, Берліна, Барселони і Амстердама? Для цього потрібно викинути ментальність, в якій ми знаходимо собі виправдання і почати працювати, навчаючись на чужих і своїх помилках, замість того, щоб опускати руки, зіткнувшись з труднощами або невдачею!
_____
*Єдиноріг - компанія, чия оцінна вартість швидко злітає до мільярда доларів і вище.