Студент третього курсу спеціальності Комп’ютерні науки Ілля Нестерчук пройшов виробничу практику у IT-департаменті банку-партнера Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій - Sense Bank, де застосував набуті протягом навчання навички.
В рамках практики Іллі доручили створити тестову базу даних, використовуючи СУБД PostgreSQL, при роботі з якою він зміг продемонструвати навички, набуті за час навчання на кафедрі Комп’ютерних наук, а також поглибити свої знання з баз даних, виконуючи різноманітні завдання, що базувались на випадках з робочого досвіду професіоналів — кураторів практики.
Ілля отримав досвід роботи із форматом JSON за допомогою інструментів СУБД PostgreSQL, відкрив для себе деякі неочевидні особливості роботи з індексами в даній СУБД, навчився адаптувати роботу БД під різні сценарії використання, аналізувати процеси роботи БД з метою знаходження методів їх вдосконалення та оптимізації, вдосконалив свої soft-skills.
Своїм враженням про роботу практиканта поділився його куратор Олексій Каландаров:
«Під час проходження практики та виконання практичних завдань в Sense Bank, Ілля Нестерчук зарекомендував себе дуже відповідальною людиною, пунктуальним та цілеспрямованим до вивчення нових знань. Ілля швидко занурювався в поставлені задачі та виконував їх раніше поставленого терміну. Практикант проявив глибокі знання в ІТ сфері та продемонстрував швидке навчання в тих сферах, з якими до проходження практики не стикався.
В комунікаціях Ілля проявляв тактовність, наполегливість та контроль, щодо вирішення питань. Зауваження до Іллі Нестерчука, в процесі його проходження практики в Sense Bank – відсутні», - зазначив куратор.
Враження самого практиканта та висновки, що він зробив після проходження практики:
«Під час проходження виробничої практики я отримав практичний досвід використання СУБД PostgreSQL, поглибив своє розуміння баз даних. З’ясував деякі цікаві деталі, яким інколи не приділяється увага у теоретичних матеріалах, як у випадку з особливостями роботи з hash-індексами. Опанував корисні технології для подальшого використання при створенні комплексних проектів, таких як робота з JSON-форматом даних в PostgreSQL, реалізація деяких механізмів, що не є природніми для PostgreSQL, але можуть знадобитись (наприклад реалізація механізму upsert) в майбутньому, та багато іншого.
Підсумовуючи надбаний досвід можу сказати, що інколи тільки на практиці можеш зрозуміти, який напрям ІТ стане для тебе привабливішим за інші. Так було зі мною — за той час, що я провів на виробничій практиці я зрозумів, що тема баз даних приваблює мене більше, ніж інші напрями ІТ, і я планую й в подальшому вдосконалювати свої навички роботи з ними», - поділився Ілля.