Сучасні тенденції та швидкість розвитку технологій у галузі ІТ, а також вимоги ринку змушують до переходу до нової стратегії та практики навчального процесу. Можна жалкувати за втраченими ілюзіями, однак традиційний академічний підхід в організації навчального процесу, властивий більшості вищих навчальних закладів, катастрофічно втрачає свою актуальність під тиском нових реалій у галузі ІТ та вимог ринку праці. Тому на кафедрі Комп’ютерних наук при підготовці студентів для галузі ІТ реалізована нова стратегія навчального процесу.
Динамічна поява нових технологій вимагає також зробити процес навчання дуже динамічним і, наскільки можливо, більш конкретним та практично спрямованим. Зміст навчальних дисциплін має відображати зміну технологій. Успішними стануть вищі навчальні заклади, які здатні швидко реагувати на зовнішні зміни, розглядають оволодіння інноваціями у галузі ІТ як засіб досягнення конкурентних переваг випускників.
Водночас, динаміка змін змісту навчального процесу у галузі ІТ має бути підтримана відповідною кваліфікацією науково-педагогічного складу. Його кваліфікація має зростати випереджаючими темпами відповідно до міжнародних вимог. При впровадженні до навчального процесу нових технологій оволодіння ними має бути обов’язково підтверджено результатами міжнародної сертифікації через систему Pearson VUE.
Тільки це дає право та можливість науково-педагогічному працівнику здійснювати високоякісну підготовку студентів з нових технологій. Результати його роботи також мають підтверджуватись незалежною зовнішньою експертизою, тобто проходження студентами, в свою чергу, міжнародної сертифікації.
Саме така стратегія навчального процесу реалізована на кафедрі Комп’ютерних наук. Наприклад, викладання навчальної дисципліни «Конвергентна мережна інфраструктура» відбувається на основі сертифікатів науково-педагогічних працівників HPE Accredited Technical Associate (HPE ATA) – Networks та HPE Accredited Technical Professional (HPE ATP) - Flex Networks.
Перехід компанії HPE до мережних технологій нового покоління на основі архітектури мікросервісів та елементів штучного інтелекту привів до необхідності оновлення навчальної дисципліни «Конвергентна мережна інфраструктура» на основі професійних курсів Aruba Certified Switching Associate та Aruba Certified Switching Professional. Це було реалізовано через відповідну сертифікацію. Доцент кафедри Комп’ютерних наук Микола Гніденко, який викладає цю навчальну дисципліну, у травні 2024 року отримав через систему Pearson VUE міжнародний сертифікат Aruba Certified Switching Associate (ACSA). Найближчим часом викладач планує отримати й сертифікат Aruba Certified Switching Professional (ACSР).
Саме так відбувається реалізації нової стратегії та практики навчального процесу в галузі ІТ, яка реалізована на кафедрі Комп’ютерних наук.