В нашому Університеті проводиться підготовка здобувачів вищої освіти за 20 освітніми програмами. Причому більшість із них відноситься до найперспективнішої галузі 12 Інформаційні технології. Такими являються освітні програми Комп’ютерні науки, Штучний інтелект, Комп’ютерна інженерія, Інженерія програмного забезпечення, Технологій цифрового розвитку, Інженерія програмного забезпечення автоматизованих систем, Інформаційної та кібернетичної безпеки, Систем інформаційного та кібернетичного захисту, Управління інформаційною та кібернетичною безпекою, Інтернет-технологій, Робототехніки та технічних систем, Системного аналізу. Тому назва Університету не відповідала профілю підготовки здобувачів вищої освіти. З ініціативи трудового колективу Університету, Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий 9 травня 2023 року підписав наказ про перейменування Державного телекомунікацій на Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій. Тому назва Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій відповідає цілком відповідає місії та стратегії Університету.
На кафедрі Комп’ютерних наук проводиться підготовка фахівців за освітньою програмою Комп'ютерні науки відповідно до стандарту вищої освіти України, Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти (The framework of qualifications for the European Higher Education Area – “QF for the EHEA”) та Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя (The European Qualifications Framework for lifelong learning – “EQF for LL”), а також вимог Computer Science Curricula 2013.
На вершині професій, пов'язаних з ІТ технологіями, знаходяться професії “Enterprise Architect” та “Systems Architect”, до яких можуть підняти лише студенти, які готуються за спеціальністю «Комп'ютерні науки», тому що для цього необхідно засвоїти наступні області знань: Systems Infrastructure, Application Technologies, Software Development.
Кафедра вбачає за свою основну місію таке формування змісту навчального процесу, щоб у повній мірі відповідати цій стратегії.
Розвиток спеціальності «Комп'ютерні науки» відбувається у напрямку посилення у змісті спеціальності, згідно The Computing Curricula 2023.
Основні позиції, на яких ґрунтується освітня програм наступні: сучасні тенденцій розвитку спеціальності; підготовка в межах освітньої програми за професіями, які є загальноприйнятними за назвою та змістом на світових ринках для спеціальності «Комп'ютерні науки»; урахування у змісті навчальних дисциплін технологій, які є основними для міжнародних компаній світового рівня.
У зв'язку з цим, для врахування вищезазначених тенденцій, освітня програма спеціальності «Комп’ютерні науки» містить у якості програмних результатів навчання широкий спектр програмних та апаратних платформ корпоративних інформаційних систем та розглядає перспективи їх розвитку з точки зору комп’ютерних наук.