Про деякі англійські «слова 2020 року»

16:39, 17-01-2021

Навчання ІМ на рівні В2 передбачає готовність до комунікації іноземною мовою  в усній та письмових формах. Спілкування може бути як формальним, так і неформальним. Слід підкреслити , що багато ділових питань виконується під час саме неформального спілкування. І до цього треба послідовно готуватися. Доцільно використовувати всі наявні джерела та засоби.

Сучасна розмовна англійська мова широко представлена в англійській та американській літературі, ЗМІ, кіно, відео та ін. Тому системний підхід до навчання англійської мови передбачає регулярну роботу з вищезазначеними автентичними матеріалами (підготовленими носіями мови для носіїв мови – для праці, розвитку, дозвілля). При цьому важливим компонентом самонавчання є збільшення свого словникового запасу з англійської мови  (як загальної, так і професійної термінології).

Сьогодні зосередимо увагу на те, що в зарубіжних англомовних ЗМІ останнім часом подано цікаві відомості щодо частотності вживаних англійських слів.

Зокрема, в 2020 році оновлено словник Оксфордського університету через коронавірус (https://en.oxforddictionaries.com/). До словника внесено неологізми, які з`явилися на фоні пандемії:

• social distancing  - соціальна дистанція;
  • WFH (work from home) – робота з дому.

(Джерелo – газета  https://www.theguardian.com/international).

Але на даний час слово «Covid-19» є найбільш вживаним словом разом з «lockdown»

А за версією https://www.urbandictionary.com в березні 2020 з`явився термін, який характеризує тих, хто не дотримується заходів обережності в зв’язку з розповсюдженнями інфекції в світі, і тих, хто занадто панікує через пандемію.

Це слово – сovidiot («ковідіот»), яке створено шляхом поєднання назви хвороби та слова «idiot».

Отже, з точки покращення результативності навчання/самонавчання англійської мови, надбання таких лексичних знань є важливим як для підтримання і удосконалення  власної «мовної форми», так і тому, що це просто цікаво.

Хоча сподіваємося, що найбільш вживані слова 2021 року будуть пов’язані все ж таки з прогресом, розвитком та позитивом.

З Новим роком!

Науково-методичне повідомлення підготував
к.п.н., доцент кафедри іноземних мов Семенов Ю.М.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси

Проектування, побудова та технічна експлуатація сучасних радіоелектронних пристроїв та систем. Знання сучасної елементної бази яка застосовується при розробці радіоелектронних, телекомунікаційних, електронно-обчислювальних засобів. Створення програмного забезпечення для проектування радіоелектронних пристроїв та систем, систем автоматизованого проектування радіоелектронної апаратури (САПР).

Схемотехнічне проектування вузлів та пристроїв, призначених для генерування, формування, приймання та підсилення радіосигналів. Сучасні знання в області цифрової обробки сигналів та в цифрових методах реалізації радіотехнічних систем.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси