Стрімкий розвиток інформаційно-комунікаційних технологій та комунікативних суспільних практик висуває у якості значущого виклику сучасній науці необхідність швидкого обміну новою інформацією та новими знаннями, що детермінує формування новітніх фундаментальних цінностей та відповідальної поведінки наукової і студентської спільноти в освітньому просторі університету.
Проблеми якісної освіти та професіоналізму, академічної доброчесності та плагіату активно обговорюються наразі у і світових наукових дискурсах.
АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ – це сукупність етичних принципів та правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання з метою забезпечення довіри до результатів навчання.
Академічна доброчесність є необхідною для освітян, якщо вони хочуть досягнути успіхів у своїй праці. Викладачі, студенти і представники адміністрації ДУТ дотримуються принципів академічної доброчесності, оскільки вони розуміють, що цілей викладання, навчання та наукового дослідження можна досягнути лише в академічному середовищі, яке підтримує етичні стандарти.
У Державному університеті телекомунікацій в освітній процес впроваджено Кодекс Академічної доброчесності ДУТ, який має на меті забезпечення якості вищої освіти та освітньої діяльності, формування високої академічної культури, підвищення позитивного іміджу й ділової репутації Університету у вітчизняному та європейському освітньому просторі.
Для поширення академічних знань і практичних навичок з основних принципів доброчесності на кафедрі Економіки організуються тренінги, семінари, конференції. Куратори навчальних груп під час кураторських годин проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо важливості підтримання та неприпустимості порушення норм академічної доброчесності.
В Університеті проводиться щорічний моніторинг академічної доброчесності учасників освітнього процесу. Для заповнення анкети «Дотримання академічної доброчесності та етичних норм в Державному університеті телекомунікацій» необхідно перейти за наступним посиланням:
В Державному університеті телекомунікацій постійно працює Комісія з питань академічної доброчесності під керівництвом проректора з наукової роботи, доктора технічних наук, професора Беркман Любові Наумівни.
Кафедра економіки відповідально ставиться до норм та принципів академічної культури і доброчесності та популяризує їх серед університетської спільноти. Всі учасники освітнього процесу підписують Декларації про академічну доброчесність.
Поважаючи академічні цінності й підтверджуючи виконання правил і принципів академічної доброчесності, студенти та викладачі кафедри Економіки своєчасно надають свої курсові і кваліфікаційні роботи та наукові розробки для перевірки на плагіат, яка здійснюється відповідно до Інструкції з перевірки на академічний плагіат наукових робіт, кваліфікаційних робіт, учбово-методичних матеріалів здобувачів вищої освіти, наукових і науково-педагогічних працівників ДУТ з використанням технічних засобів.
Шановні студенти!
Пам’ятайте, що всі учасники освітнього процесу повинні дотримуватись етичних принципів і норм академічної доброчесності, й нести відповідальність за їх порушення!
Якщо у Вас виникли проблеми, Ви маєте можливість скористатись електронною поштою довіри для письмового звернення для вирішення конфліктних ситуацій (у тому числі пов’язаних з корупцією, дискримінацією тощо).