Перше робоче місце – творчий пошук сучасної молоді

15:41, 18-05-2021

Цього року, не зважаючи на карантині обмеження, студенти 4 курсу спеціальності «Соціологія» творчо та креативно підійшли до вибору тем кваліфікаційних бакалаврських робіт. Їм вдалося під час переддипломної практики провести авторські соціологічні дослідження, результати яких виявилися не просто цікавими, а й достатньо актуальними. Закріпивши теоретичні знання та напрацювавши професійні компетентності бакалаври-соціологи презентували результати кропіткої праці. Однією з найбільш вдалих наукових розвідок була робота студентки 4 курсу спеціальності «Соціологія» Насті Зварко, яка в продовж останніх трьох місяців працювала над темою «Проблема працевлаштування сучасної української молоді» та провела два соціологічних дослідження методами контент-аналізу та онлайн-опитування.

Отримані результати показали, що молоді люди не вміють себе позиціонувати на ринку праці, а 32,5% пошукачів роботи у своєму резюме не зазначають рівень цифрових компетенцій (знання базових програм). Під час спроб працевлаштування на етапі підготовки резюме 81,5% молодих людей не вказує жодної професійної компетенції, а 87,5% - не вважають за необхідне зазначити додаткові компетенції. Більшість молодих людей не можуть себе реалізувати в професії, яку вони отримали у навчальних закладах. Результати дослідження продемонстрували, що 54% молоді подають резюме на вакансії, які відповідають отриманій освіті, в той час як 39% шукають роботу не за своєю кваліфікацією.

Найбільш популярними сферами для професійного розвитку серед 75% опитаної молоді, з точки зору перспектив та успіху, були обрані: на першому місці IT сфера, на другому – б’юті сфера, на третьому – медіа простір. Найменш популярними галузями для працевлаштування молоді люди вважають: освіта (3%), сільське господарство (5%) та робочі професії (8%). Більше половини опитаних респондентів (57%) відмітили, що хотіли б працювати в Україні та не бачать перспектив у виїзді за кордон.

Отже, самостійні соціологічні дослідження, поведені студентами соціологами не тільки дають змогу закріпити на практиці набуті під час навчання теоретичні знання, а й вивчити ціле коло соціальних проблем притаманних сучасному українському суспільству.

Кафедра Соціології

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси

Проектування, побудова та технічна експлуатація сучасних радіоелектронних пристроїв та систем. Знання сучасної елементної бази яка застосовується при розробці радіоелектронних, телекомунікаційних, електронно-обчислювальних засобів. Створення програмного забезпечення для проектування радіоелектронних пристроїв та систем, систем автоматизованого проектування радіоелектронної апаратури (САПР).

Схемотехнічне проектування вузлів та пристроїв, призначених для генерування, формування, приймання та підсилення радіосигналів. Сучасні знання в області цифрової обробки сигналів та в цифрових методах реалізації радіотехнічних систем.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси