6 жовтня 2015 в Державному університеті телекомунікацій кафедрою космічних систем та комплексів і супутникових телекомунікацій проведено науково-практичний семінар «Сучасні космічні технології» присвячений 58-річниці запуску першого штучного супутника Землі, Дню ракетно-космічної галузі України та 15-річчю створення кафедри бойового забезпечення авіації та застосування космічних систем Національного університету оборони України.
4 жовтня 1957 року відбувся запуск першого штучного супутника Землі. Дата запуску вважається початком космічної ери людства.
Не випадково, 15 років тому, 4 жовтня 2000 року була створена кафедра Бойового забезпечення авіації. Науково-педагогічний колектив кафедри був настільки потужним, що на кафедрі відкрили новий напрямок у підготовці фахівців космічної галузі. Так у 2004 році кафедру очолив Козелков Сергій Вікторович. Кафедра отримала назву Бойового забезпечення авіації та застосування космічних систем. Це відбулося за підтримки Толубко Володимира Борисовича тоді начальника Національного університету оборони України.
На кафедрі завдяки роботі наукових шкіл підготовлено 6 докторів наук та десятки кандидатів наук. В даний час фахівці кафедри стали ректорами, проректорами, директорами, завідувачами кафедр, професорами, доцентами, навчаються в докторантурах різних вищих навчальних закладів України.
Розуміючи важливе значення використання космосу та завдяки підтримки керівництва на чолі з ректором Толубко Володимиром Борисовичем в Державному університеті телекомунікацій у 2014 році була створена кафедра космічних систем та комплексів і супутникових телекомунікацій. Адже космічні технології це і зв'язок і навігація і метеорологія і топогеодезія і пошуково-рятувальне забезпечення. Де звичайні технології не ефективні, або не можуть бути застосовані, використовуються космічні технології. Усі науково педагогічні працівники кафедри кандидати технічних наук та фахівці в телекомунікаційній та космічній галузі.
Кафедра встановлює зв’язки для співпраці. Так у 2014 році кафедра уклала договір про співпрацю з Державним космічним агентством України, а у 2015 році з ПрАТ «Датагруп» - провідним національним оператором зв'язку на ринку телекомунікаційних послуг та на цей час плідно співпрацює з ними.
На науково-практичному семінарі «Сучасні космічні технології» з вступним словом виступив ректор Державного університету телекомунікацій Толубко Володимир Борисович д.т.н., професор, який зазначив важливість для держави та Збройних Сил України космічної галузі і тому створення на базі університету кафедри космічних систем та комплексів і супутникових телекомунікацій є важливим кроком для підготовки висококваліфікованих фахівців та привітав всіх присутніх з 58-річницею запуску першого штучного супутника Землі, Днем ракетно-космічної галузі України та 15-річчем створення кафедри бойового забезпечення авіації та застосування космічних систем Національного університету оборони України.
Крім того з словами привітання та аналізу стану в Космічній галузі виступили:
Машков Олег Альбертович, д.т.н., професор, Заслужений діяч науки і техніки України, Почесний працівник космічної галузі України, Ветеран космічної галузі України, Відмінник освіти України – проректор з наукової роботи Державної екологічної академії;
Власенко Геннадій Миколайович к.т.н., доцент - завідувач кафедриДержавного університету телекомунікацій;
Прібилєв Юрій Борисович, к.т.н., доцент – докторант кафедри застосування космічних систем та геоінформаційного забезпечення Національного університету оборони України;
Демиденко Микола Миколайович, начальник центру спеціальних програм Національного центру управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України;
Баранов Георгій Леонідович д.т.н., професор кафедри інформаційних систем і технологій Національного транспортного університету;
Махонін Євген Іванович к.т.н. – професор кафедри космічних систем та комплексів і супутникових телекомунікацій Державного університету телекомунікацій;
Міщенко Володимир Олександрович – директор організаційно-методичного центру новітніх технологій навчання Державного університету телекомунікацій.
В семінарі приймали участь:
Від Державного університету телекомунікацій:
Від Національного університету оборони України:
Від Національного центру управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України:
1. Волох Костянтин Пилипович, перший заступник начальника;
2. Яковенко Володимир Володимирович, заступник начальника;
3. Демиденко Микола Миколайович, начальник центру спеціальних програм;
4. Поіхало Анатолій Віталійович, головний інженер;
5. Ілючок Олег Миколайович, начальник служби центру спеціальних програм.
Від Державної екологічної академії:
1. Машков Олег Альбертович, д.т.н., професор, Заслужений діяч науки і техніки України, Почесний працівник космічної галузі України, Ветеран космічної галузі України, Відмінник освіти України – проректор з наукової роботи.
2. Пашков Дмитро Павлович д.т.н., доцент - ;
Від Національного авіаційного університету:
Від Національного транспортного університету:
Від партнерів:
З заключним словомректор Державного університету телекомунікацій Толубко Володимир Борисович д.т.н., професор, який подякував всім присутнім за активну і плідну роботу на науково-практичному семінарі «Сучасні космічні технології» і висловив надію на подальшу співпрацю для розвитку Космічної галузі України та наголосив присутнім що університет здійснює набір слухачів на другу вищу освіту та на навчання в аспірантурі та докторантурі.
За результатами семінару було прийнято рішення:
1. Даний семінар зробити щорічним з розширенням учасників;
2. Прийняти участь у Міжнародній науково-технічній конференції «Сучасні інформаційно-комунікаційні технології» Державного університету телекомунікацій, що відбудеться з 17 по 20 листопада, а також у виставці, що пройде в рамках цієї конференції.
Відповідальний: Власенко Г.М.
Контактна особа: Новобранець Ю.С.