Про модульний смартфон ми чуємо протягом декількох останніх років, модульним планшетом і модульними смарт-годинами теж нікого не здивуєш. Але як сталося, що нікому не спало на думку запатентувати модульний персональний комп'ютер? У Росії переважна більшість користувачів вважають за краще самостійно займатися апгрейдом своїх ПК, а ось на Заході багатьом людям набагато простіше придбати абсолютно новий системний блок на заміну застарілого. Корпорація Microsoft вирішила, що пора покласти цьому край.
Microsoft подала заявку на цей патент ще в липні 2015 року, і лише зараз ця заявка була схвалена і задоволена. Один з авторів патенту - Тім Есколін, головний індустріальний дизайнер корпорації, керівний в тому числі командою, яка подарувала світові планшет Surface, а також супутні йому аксесуари. З огляду на, що цей планшет повільно, але вірно завойовує популярність серед користувачів, було питанням часу, коли Microsoft вирішить розвинути цей напрямок своєї діяльності ще далі.
Якщо ви пам'ятаєте, не так давно редмондская корпорація вже представила ще одне модульний пристрій - ігровий контролер Xbox One Elite Controller, який будь-який геймер може налаштувати під себе за допомогою наявних в комплекті змінних частин. А ще раніше, на виставці CES 2014 корпорація Microsoft допомагала розкрутити ігровий PC під назвою Project Christine виробництва компанії Razer. У минулому вересні Acer представила модульний ПК Revo Build Mini PC за ціною 225 доларів, що, ймовірно, підштовхнуло Microsoft до рішучих дій, поки ще ніхто не зайняв цей ринок.
Ви можете бачити на ілюстраціях, які супроводжують патент, що корпорація уявляє собі модульний комп'ютер як щось, що складається з шарів або коробок, всередині яких містяться певні компоненти. Наприклад, один шар несе в собі процесор і пам'ять, в той час як інший відповідає за виведення зображення на монітор, а третій містить в собі додаткові модулі. Зрозуміло, цей патент не доводить, що Microsoft обов'язково побудує свій власний модульний ПК, але у корпорації відтепер є відчутний козир в рукаві, що дозволяє їй судитися з будь-якими виробниками подібних модульних пристроїв.