Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 

10 ФАКТІВ ПРО ЕЙНШТЕЙНА, ЩО ВИ НЕ ЗНАЛИ

19:24, 04-03-2016

Без сумніву, Альберт Ейнштейн - один з найбільших вчених за всю історію людства. Але, як нерідко трапляється, історія перекручує факти, а деякі просто стираються з пам'яті. В черговий раз вивчаючи біографію Ейнштейна, вдалося виявити деяку інформацію про великого фізика, яка і зараз здатна здивувати.

Оскарження авторства теорії відносності

Коли великий фізик відкрив теорію відносності, його авторські права ставилися під сумнів. Факти, що підтверджують це, були досить серйозними, хоч і не широко відомими.

Звинувачення йшло з боку Девіда Гільберта і його прихильників. Гільберт вважав, що він першим підійшов до відкриття теорії, а Ейнштейн використовував його напрацювання і не залишив жодного посилання на справжнього автора. Сам Ейнштейн відповів, що його ранні роботи були скопійовані Гильбертом, ніж спростував звинувачення.

Коли стали розбиратися в ситуації, вирішили, що двоє вчених працювали окремо, але Гільберт подав свою роботу раніше Ейнштейна. Коли ж історики стали розбиратися в проблемі далі, вони з'ясували, що це деякі напрацювання Ейнштейна були запозичені його колегою. При цьому ім'я Ейнштейна жодного разу не було згадано.

Історики припускають, що доказам Гільберта бракувало даних для отримання правильного рішення. До моменту публікації вченому вдалося відкоригувати помилки. І хоча робота Ейнштейна була видана набагато раніше, Гільберт протиставив їй свою працю.

Відомий фізик був хорошим учнем

Багато хто вірить, що Ейнштейн вчився погано. Однак це не так. Ще під час навчання в школі він чудово знав математику. Математичний аналіз Ейнштейн вивчив ще в 12 років, а через три роки склав есе, яке в майбутньому стало базою для розробки теорії відносності.

Чутки про поганих оцінках ученого пішли через різної класифікації оцінок в школах Німеччини і Швейцарії. Оцінки виставлялися від 1 до 6, де 6 спочатку була поганою оцінкою, а потім система виявилася перевернутою і 6 стала найвищим балом. Одиниця при цьому замість найвищого балу вийшла найнижчим.

А ось в швейцарську Федеральну політехнічну школу Ейнштейн вчинити не зміг. Звідти і пішли чутки про поганий навчанні великого генія. Майбутній вчений зміг відмінно здати такі наукові предмети, як фізика і математика, але за іспити з суспільних, зокрема з французької мови, він отримав низькі оцінки.

Винаходи Ейнштейна

Фізику вдалося створити холодильник, для роботи якого не потрібно електрику. Авторство належить самому вченому, а також його колеги і друга Лео Сцілард.

Охолодження продуктів проходило завдяки процесу абсорбції. В ході зміни тиску між газами і рідинами, який застосовував учений в своїй розробці, відбувається зниження температури в холодильній камері.

Створити такий пристрій вчений зважився, дізнавшись про нещасний випадок з однією німецькою сім'єю. У звичного холодильника стався витік токсичних газів, якими отруїлася ціла сім'я. У той час траплялися такі проблеми, як дефекти пломби. І тоді отруйні речовини, двоокис сірки і хлористий метил, випливали назовні.

У числі винаходів Ейнштейна - насос і блузка. При цьому на блузі розташовувалося два ряди застібок. Перший ряд призначався для людини худорлявої статури, а другий - для більш повних людей. Дуже економна річ, що дозволяє в разі втрати ваги або, навпаки, сильною надбавки просто переходити з одного ряду застібок на інший, не змінюючи саму річ.

Диктаторський режим через поправки до Конституції США

Під час Другої світової війни багато світила науки і культури збігали в США. У їх числі був і Курт Гедель. Однак йому було дуже нелегко отримати громадянство в цій країні. Коли настала його черга проходити співбесіду для отримання статусу громадянина Америки, Курт Гедель мав прийти в супроводі двох осіб, що беруть на себе відповідальність поручитися за нього. Тоді він покликав своїх друзів - Оскара Моргенштерна і Ейнштейна.

Співбесіда проводив Філіп Форман, який також є одним Ейнштейна, однак такий збіг випадково. Гедель досить довго готувався, щоб нарешті отримати громадянство. Під час співбесіди Форман заявив, що США раніше не були і ніколи не будуть диктаторської країною. Гедель ж, навпаки, заперечив, заявивши, що в США легко реалізувати диктатору завдяки лазівки в Конституції. Вчений хотів пояснити, що ж це за лазівка, але Ейнштейн не дав одному висловитися, інакше це могло б стати на заваді його подальшій благополучній долі в Америці. Суддя закінчив співбесіду, і Гедель отримав статус громадянина Америки.

Про цю ситуацію стало відомо з щоденника Моргенштерна. Однак там не вказувалося подробиць. До сих пір напевно нікому не відомо, про що говорив Гедель. Зараз припускають, то мова тоді йшла про статті 5, що дозволяє вносити зміни. Виходить, що лише кілька поправок - і юридично можна знищити Конституцію.

ФБР вело стеження за Ейнштейном, звинувачуючи його в шпигунстві для СРСР

З 1933 по 1955, як тільки Ейнштейн приїхав в Америку, і до самої його смерті, вчений піддавався постійному спостереженню ФБР. Його телефон прослуховувався, а листи нерідко потрапляли в руки слідчих. Бюро навіть обшукували сміття вченого, намагаючись знайти будь-які докази злочинної діяльності. Найбільше підозрювали вченого в шпигунстві на Радянський Союз.

ФБР також підключали імміграційну службу, щоб знайти привід і депортувати Ейнштейна. Причиною такого ставлення служили його пацифістські погляди і правозахисна позиція. Все це робило його антиурядових радикалом і давало привід для підозр.

Жіноча патріотична корпорація ще до приїзду відомого фізика в Штати направляла в уряд лист, висловлюючи протест проти прибуття вченого. Жіноча партія написала там, що навіть Сталін не такий комуніст, як Ейнштейн.

Перш ніж отримати візу, вченого довго розпитували на предмет його політичних пріоритетів. Тоді Ейнштейн нестримано висловився, що народ Америки благав його про приїзд, і він не повинен терпіти подібне ставлення до себе. Вчений завжди знав, що за ним спостерігають. Якось він зізнався послу з Польщі, що їхня розмова була записана.

Ейнштейн жалкував, що причетний до створення атомної зброї

Вчені, зайняті в Манхеттенський проект, який дозволив Америці створити ядерну зброю, ніколи не зв'язувалися з Ейнштейном. Їм не дозволяли спілкуватися з ним, а сам Ейнштейн, навіть виявивши раптом бажання, також не отримав би дозвіл.

Однак Ейнштейн разом з фізиком Лео Сцілард відправив лист американському президентові Рузвельту, висловлюючи прохання створити атомну зброю. Ейнштейн зробив це, дізнавшись, що німці розщепили атом урану. Фізик побоювався, що Німеччина створить подібну зброю першою.

Коли ж США першими не тільки розробили, а й скинули атомну бомбу. Ейнштейн заявив, що не став би підписувати то лист, знаючи, які наслідки воно матиме.

Син Ейнштейна - Едуард

Ейнштейн і його дружина Мілева Марич мали кількох дітей. Другий їхній син - Едуард. Він народився в 1910 році. Його також називали «Тітці», або «Тетела». Дитиною він багато хворів. У 20 років йому був поставлений діагноз «шизофренія». Мілева розійшлася з Ейнштейном в 1919 році, і перший час Едуард залишався з нею. Але незабаром його направили в психіатричну лікарню.

Сам вчений не здивувався такому діагнозу. Сестра Мілеви хворіла на шизофренію, і Ейнштейн нерідко помічав у Тете схожі ознаки хвороби.

В Америці Ейнштейн виявився через рік після того, як його син потрапив у лікарню. І хоча в Європі вчений часто відвідував дітей, але з Америки Ейнштейн більше не приїжджав до синів. Едуарду він писав рідко. Але всі його листи завжди залишалися душевними. Напередодні Другої світової війни вчений писав, що хотів би зустрітися з ним навесні. Але війна перешкодила, і вони вже більше змогли побачитися.

Мілева померла в 1948 році. Тітці продовжував жити в госпіталі, якийсь час він провів у прийомній сім'ї, але після йому довелося повернутися до лікарні. Едуард помер в 1965 році.

Ейнштейн курив, не зупиняючись

Загальновідомий факт, що нічого сильнішого, ніж свою скрипку і трубку, Ейнштейн не любив. За свою пристрасть до паління він отримав довічне членство в Монреальському клубі курців трубок. Вчений вважав куріння своїм найкращим засіб заспокоєння. Він також відзначав, що це дозволяє йому об'єктивно мислити.

Лікуючий лікар наполегливо порадив Ейнштейну кинути куріння, у відповідь на що вчений закурив трубку. Навіть коли Ейнштейн впав з човна під час однієї з поїздок, він захистив від води улюблену люльку.

Рукописи, листи і трубка залишалися тими небагатьма особистими речами, які перебували в користуванні фізика.

Фізик обожнював жінок

У моменти, коли вчений не займався роботою або курінням, він захоплювався жінками. Це видно з його листів. І, може, не стільки сам вчений був прив'язаний до жінками, скільки вони любили його.

Ханох Гутфройнд, який вивчав життя Ейнштейна і є головою Всесвітньої виставки в Єврейському університеті, описував його життя з другою дружиною - Ельзою. Не так давно були видані всі листи фізика, які, на думку Ханоха Гутфройнд, представляють його як і найгіршого чоловіка і батька.

Однак він визнав, що бути вірним дружині не може. У листах він відверто розповідав про всі свої жінках, проте відзначаючи їх інтерес як небажаний. За час шлюбу у нього їх було щонайменше шість.

Найбільша помилка Ейнштейна

Геніальний фізик за час своєї наукової діяльності допустив як мінімум сім помилок в роботах.

У 1917 році Ейнштейн визнав свою найбільшу помилку. У теорії відносності він поставив космологічні постійну - символ лямбда. Це дозволяло розглядати Всесвіт стабільною, як раніше вважалося серед вчених того часу. Лямбда - це сила, здатна протидіяти силі тяжіння. Коли ж фізик виявив, що Всесвіт все ж розширюється, він прибрав символ. Але в 2010 році дослідники прийшли до висновку, що фізик був правий у своєму первісному варіанті. Лямбда - це та теоритическая «темна енергія», яка протистоїть гравітації і під впливом якої Всесвіт розширюється в прискореному темпі.

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Читайте також
Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2025 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "123 Комп’ютерна інженерія" кафедри Комп'ютерної інженерії та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Про кафедру

Кафедра Комп'ютерної інженерії

Абітурієнту

Комп’ютерна інженерія

Кваліфікація – фахівець з інформаційних технологій.

Рівень освіти – вища освіта.

Термін навчання:

  • денна форма - 4 роки,
  • заочна – 5 років.

Первинні посади:

  • інженер із конфігурації комп’ютерних систем;
  • інженер інформаційно-обчислювального центру;
  • інженер із системного адміністрування;
  • інженер-програміст.
Комп’ютерна інженерія

Кваліфікація – фахівець з інформаційних технологій.

Рівень освіти – вища освіта.

Термін навчання:

  • денна форма - 4 роки,
  • заочна – 5 років.

Первинні посади:

  • інженер із конфігурації комп’ютерних систем;
  • інженер інформаційно-обчислювального центру;
  • інженер із системного адміністрування;
  • інженер-програміст.
Переглядів: 160 330