Кожна історія професійного успіху унікальна, адже усі ми стартуємо з різних точок і маємо лише власний багаж знань та досвіду. Втім, ніколи не буває зайвим послухати поради того, хто вже пройшов шлях, який ти лише починаєш. Щоб допомогти абітурієнтам визначитися з навчальним закладом і спеціалізацією, а студентам - з вибором кар’єрного шляху, ми поспілкувалися з випускниками ДУІКТ, які вже досягли успіху і мають, що порадити молоді.
Киянин Олег Кузьмич навчався в університеті інформаційно-комунікаційних технологій з 2013 по 2019 рік і здобув освіту на факультеті IT (інформаційні мережі зв’язку).
– Коли і чому ви обрали саме цей напрямок навчання?
– Загалом, з дитинства цікавився ПК та дизайном сайтів, тому і обрав ІТ-напрям. Сподобалось, що це спеціальність широкого профілю - розповідали про все.
Було ще бажання вступити у медичний, але, по-перше, результати ЗНО не дозволили, по-друге, зупинило небажання "брати на лапу", а фінансова винагорода та умови праці у лікарів кардинально відрізняються від фахівців ІТ.
– Чому зупинили свій вибір саме на ДУІКТ?
– На початку вступної кампанії взагалі не знав, що такий університет існує, а підказати нікому було. Потім побачив рекламу закладу і на останню спробу подачі документів поїхав в ДУІКТ.
Цікаво, що це єдиний виш, де ставлення до абітурієнта було людяним, а не як до сірої маси. До мене підійшов тодішній завкафедри, подивися мої документи і бали, поцікавився, що мені подобається, і сказав, щоб я вступав до них. Так я і зробив. Пізніше отримав підтвердження, що мене зарахували.
Мене влаштовував ритм та відкритість більшості викладачів. Знаю, що зараз технічна база у вас в рази краща, ніж в часи мого навчання, і це дійсно круто.
– Яке місце в сучасному світі займають знання і навички, що отримуються студентами ДУІКТ?
– Всі люди різні і по-різному сприймають інформацію. Втім, якщо не марнувати час, можна за 4-5 років і з enterprise обладнанням попрацювати, і в якійсь мові програмування розібратися, і декілька сертифікатів отримати від тих же Cisco, HPE, Mirkotik.
Як платформа ДУІКТ дає багато можливостей. Головне - скористатися хоча б частиною з них, адже потім буде набагато важче. Втрачений час не повернеш.
– Які кар’єрні можливості відкриваються перед випускником ДУІКТ і які переваги він матиме на ринку праці?
– Тут все залежатиме від знань, які кандидат зможе продемонструвати на співбесіді, тому важливо отримувати нові навички та їх підтвердження у вигляді сертифікатів.
Світ жорстокий і нікому не потрібні люди без знань та досвіду, але з сяючим дипломом. Чим більше будете знати і зможете підтвердити, тим м'якшим буде ваш старт.
– Коли ви почали працювати за фахом і в чому полягала ваша робота?
– Перша "робота-практика" була у відділі ВОЛЗ у Воля-кабель. Пройти у них стажування мені запропонували на факультеті. Це був цікавий досвід виїзного інженера з оптично-волоконних магістральних ліній. Їздили по Києву та області, займалися відновленням перебитих ліній, побудовою та підтримкою комутаційних вузлів. Враховуючи, що була зима, а робота в більшості виїзна, я з того часу дуже ціную теплоту та комфорт офісної роботи.
Наступна робота за фахом була знайдена вже через один з сайтів і почалась з позиції помічника системного адміністратора. Приблизно за рік у мене вже з'явився перший досвід управління та роботи з власними підлеглими. Хмарні технології мене цікавили завжди, а тут я зміг повноцінно попрацювати з VDI, DaaS та оптимізацією витрат на робочі місця. Про них, до речі, і дипломну роботу написав.
– Чим займаєтеся зараз?
– Зараз у мене більше менеджерська робота. Основна її частина - організація підтримки безперебійної роботи офісу за будь-яких обставин, проектна робота, робота з внутрішніми замовниками та підрядниками, забезпечення комфортних умов роботи співробітників у зоні відповідальності ІТ департаменту.
Працюю я у Wargaming Kyiv на посаді IT Manager, Ukraine. Шлях до неї починав як service desk specialist і вже далі отримував новий досвід та кар'єрний ріст.
– Якими своїми професійними здобутками пишаєтеся найбільше?
– З досягнень можна виділити створення хабу у Трускавці в перші тижні повномасштабної війни. З максимально обмеженими ресурсами, незрозумілою ситуацією і буквально “на колінці” була створена як безпровідна мережа по поверхам старого комплексу для відпочинку, так і декілька коворкінг-зон з робочими місцями, інтернетом та навіть пулом підмінного обладнання та комплектуючих.
– Які знання і навички, отримані під час навчання в ДУІКТ, стали вирішальними для вашого успіху?
– Вміння знаходити спільну мову з різними людьми, наполегливість, вирішувати питання без конфліктів, багатозадачність та слідування дедлайнам.
– Що б ви порадили абітурієнтам ДУІКТ і своїм майбутнім колегам?
– Не марнуйте час на дрібниці, ігри 24/7 та речі, які вам насправді не потрібні. Це все не допоможе стати кращою версією себе та досягти мети.
Ставте мету, діліть шлях до неї на кроки і рухайтесь вперед. Памʼятайте: ваш успіх потрібен виключно вам!