XL

Державний університет
інформаційно-комунікаційних
технологій

Кафедра Комп’ютерних наук ДУІКТ запрошує студентів та викладачів на семінар ISOC

08:30, 03-10-2024

Кафедра Комп’ютерних наук Навчально-наукового інституту Інформаційних технологій ДУІКТ запрошує студентів та викладачів на семінар ISOC "Сезонна школа: Управління Інтернет. Розвиток та нові завдання", що відбудеться 9 жовтня 2024 року о 09:45 в актовій залі.

За результатами семінару учасникам будуть надані сертифікати, які засвідчують участь у всесвітньому русі «Сезонні школи ISOC”.

Чому буде присвячено цей семінар?

Інтернет як інформаційне середовище складається з багатьох систем, які загалом становлять екосистему інтернет. Більшість асоціюють поняття інтернет з технічним та технологічним середовищем. Втім, це ще й організаційне, адміністративне, юридичне, економічне середовища, без яких створення сервісів доступу до інтернету, сервісів отримання контенту, платіжних сервісів, сервісів зберігання інформації, сервісів соціальних мереж, сервісів надання комунікаційних послуг та багатьох інших сервісів неможливо.

Екосистема інтернет має свої правила та політики розвитку, які були вироблені та продовжують напрацьовуватися спільнотою. Правила та політики, за якими визначався розвиток Інтернету 10 років тому, в чомусь змінилися, в чомусь залишилися колишніми. Питання блокувань, пропуску та маршрутизації трафіку, розподілу ресурсів, організації нових сервісів, взаємодії з гравцями (акторами) на ринку тощо - питання, вирішення яких допомагає зрозуміти як організована екосистема Інтернет, як і ким вона управляється.

Чи може бути застосовано до цього процесу поняття "управління", як ми його сприймаємо?

Матеріал семінару передбачає розкриття базових понять для Інтернет як екосистеми, пов'язаних з розумінням архітектури управління Інтернет, виникненням та управлінням ресурсами Інтернет (адресами та доменними іменами), правилами та політиками взаємодії Інтернет операторів (провайдерів) між собою та з користувачами, організацією та створенням Інтернет сервісів, формування трастового середовища та вирішення правових спорів, що виникають при наданні Інтернет-послуг та ін. Також будуть розкриті та пояснені значення понять Internet Governance, multistakeholder, multistakeholderism, trust.

ISOC - глобальна організація в Інтернет, що створює стандарти Інтернет (RFC), визначає тренди розвитку Інтернет, формує політики безпеки та довіри Інтернет. ISOC - майданчик для формування та зростання нових молодих лідерів, що дає можливості інтеграції у міжнародні проекти та спільноти. ISOC Ukraine виконує роль формування своїх рішень та впровадження найуспішніших світових рішень на Інтернет ринку України.

Входження до лав ISOC відкриває шляхи для розуміння мережного пристрою Інтернету, простіші можливості інтеграції в міжнародні зв'язки, участі у міжнародних зустрічах, форумах, семінарах, у тому числі за рахунок грантів, розуміння сучасних проблем розвитку Інтернету.