Використання ефективного інструменту оперативного, зручного і результативного пошуку наукових робіт - міжнародна база Scopus, істотно впливає на статус науково-педагогічного праційвника в професійному середовищі. Опубліковані статті служать індикатором авторитетності, лежать в основі підрахунку індексу цитованості та сприяють забезпеченню визнання в науковому світі.
Ресурс містить мільйони публікацій, якими щодня користуються десятки тисяч вчених з усього світу. Базою SCOPUS індексується понад 23,5 тисячі видань, четверта частина яких відноситься до міжнародної категорії. Висока якість даних визнано кращими дослідницькими організаціями та університетами. Відомості з Scopus беруться в основу складання світових рейтингів вищих навчальних закладів.
Для автора наукового дослідження важливим є питання грамотного позиціонування власного дослідження науковому співтовариству за рахунок публікації в авторитетних вітчизняних і зарубіжних джерелах, які індексуються в наукометричних базах даних міжнародного рівня і відповідають глобальним індексами цитування. Scopus містить понад 60 млн. наукових праць, понад половини яких є цитованими посиланнями починаючи з періоду 1996 року. При цьому близько 85% сукупного числа - це анотації. Понад 21 млн. праць припадає на період до 1996 року, починаючи з 1823 року.
На сьогожнішній день одним із ключових критеріїв оцінки Міністерством освіти і науки України фективності діяльності університетів є наявність публікацій в базі даних Scopus.
По зручності використання і охопленням матеріалу Scopus займає лідируюче місце поряд з WOS за рахунок глибини матеріалу і міждисциплінарного охоплення. Специфіка Scopus полягає в неможливості опублікування праці кожним випадковим користувачем. Політика цілком спрямована на захист архівів від випадкових осіб та непрофесіоналів.
Саме тому викладачі кафедри Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності надзвичайно зацікавлені у піднятті власного професійного та наукового рівня. Кафедрою регулярно публікуються наукові праці у виданнях Scopus, що індексовані в міжнародних наукометричних базах даних, мають достатній процентиль та відповідають глобальним індексам цитування.
Це сприяє виходу на новий освітній та наукоий рівень згідно з міжнародними нормами та політикою публікації наукових праць та дозволяє вийти в ТОП міжнародної науки!!!