В даний час система вищої освіти України зазнає серйозних перетворень, які обумовлені інноваційними напрямками розвитку економіки країни. Зміни системи вищої освіти стосуються як загальних підходів до функціонування, так і конкретних методів та технологій організації і управління. Зокрема, в якості пріоритету розглядається зближення вищої школи з реальним сектором економіки, яке виражається у розширенні спектра практикоорієнтованих програм вищої освіти, широкому залученню потенційних роботодавців до освітнього процесу.
У поточному навчальному році відбудеться перший випуск бакалаврів спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» в Державному університеті телекомунікацій.
Переддипломна практика є складовою частиною основної освітньої програми і важливим елементом у підготовці бакалаврів.
Основними цілями переддипломної практики є: закріплення, розширення та систематизація знань, отриманих при вивченні спеціальних дисциплін, на основі реалізації їх в практичній діяльності конкретного підприємства; придбання первинного практичного досвіду за обраним напрямом підготовки.
Дані цілі визначають теоретичний рівень підготовки майбутнього фахівця, оцінюють його готовність до самостійного вирішення виробничих завдань. Таким чином, в період проходження переддипломної практики, особливо важливою є участь студентів-випускників у вирішенні практичних виробничих задач в тих сферах діяльності, де вони працюватимуть після закінчення університету.
Для якісної організації переддипломної практики кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності розробила методичне забезпечення процесу практичної підготовки, яке включає програму практики, методичні рекомендації для проходження переддипломної практики та критерії оцінювання.
Базами для проходження переддипломної практики є підприємства галузі, які мають зв'язки з університетом, і, для яких він готує фахівців. Це обумовлює взаємну зацікавленість в якісному проведенні даного виду практик. При зваженому поєднанні цілей практики і потреб підприємства, можна здійснювати результативну практичну підготовку, сприяти ідентифікації знань і розкривати проблеми функціонування підприємств, виявляти напрямки вирішення поставлених задач, а також сприяти розвитку у майбутніх бакалаврів інтересу до своєї професії.
Крім того, в процесі проходження переддипломної практики реалізується ідентифікація майбутніх випускників як джерело трудових ресурсів для підприємств. А студенти, які зарекомендували себе в період проходження переддипломної практики, як фахівці, що мають необхідні знання та навички, а також прагнуть до подальшого професійного розвитку, запрошуються на підприємства для подальшого працевлаштування. Даний факт є першорядним для університету, оскільки відображає одночасно рівень підготовки та затребуваність випускників на ринку праці. Саме таке відношення до взаємодії між студентами-випускниками та роботодавцями, позитивно виділяє Державний університет телекомунікацій серед інших вищих навчальних закладів.