Поняття венчурного бізнесу увійшло в український діловий світ порівняно недавно. На відміну від західних країн, де подібне вкладення коштів є вже усталеною багаторічною практикою, в нашій країні це явище перебуває в стадії розвитку.
Слово «венчур» («venture») і всі його похідні англійського походження і в перекладі означають «ризик», «ризикована затія або справа».
Венчурний бізнес (або венчурне фінансування) – це форма прямого інвестування в малі та середні підприємства, основною діяльністю яких є проведення дослідно-конструкторських досліджень і розробка нових наукоємних ідей, які можна застосувати на практиці. Тобто, іншими словами, це фірми або компанії, що займаються реалізацією ризикованих бізнес-проектів.
Об'єктами інвестування є кілька типів підприємств:
|
|
|
|
|
|
|
Найбільш популярним напрямком венчурного інвестування є ІТ-бізнес. Про Україну давно говорять як про країну з сильним ІТ сектором – в країні діє близько 50 ІТ компаній з оцінкою від $ 20 млн. до $ 100 млн. Близько 2500 стартапів сьогодні створюють свій продукт в різноманітних сферах, при цьому зростає не тільки кількість, але і якість проектів. У нас є великі успішні ІТ компанії, які вже продають свої розробки по всьому світу, а також є і стартами, що розпочинають свою діяльність, команди яких складаються з 2-5 чоловік. За багатьма з цих проектів дуже уважно спостерігають іноземні інвестори, відстежуючи їх досягнення і укладаючи з ними угоди за підсумками їх діяльності.
3 квітня 2018 було проведено відкрите заняття доцента кафедри Молдавчук Н.М. з дисципліни «Організація підприємницької діяльності», яка була присвячена темі «Інноваційне підприємництво і венчурний бізнес».
Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності приділяє особливу увагу модернізації і осучаснення змісту навчання за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля і біржова діяльність», що надає нашому випускнику додаткові переваги в професійній сфері.