Вища освіта на сьогодні характеризується, з одного боку, подальшим вдосконаленням, переосмисленням та переглядом концептуальних основ, а з іншого - загостренням конкурентної боротьби на ринку освітніх послуг, підвищеними вимогами до інноваційного потенціалу викладачів та якості освітнього процесу. Фактично вичерпані резерви зростання ефективності та якості підготовки студентів, які засновані на використанні традиційних засобів навчання.
Удосконалення міжнародних стандартів навчання та широке їх застосування в Україні, показує, на скільки важливим для закладів вищої освіти є питання підготовки висококваліфікованих кадрів на основі використання новітніх освітніх технологій та інновацій, недостатність яких, останнім часом, відчувається особливо гостро. Одним із засобів, що дозволяють наблизитися до досягнення зазначених цілей, є інтерактивні форми проведення навчальних занять.
Таким чином, інтерактивні методи навчання - один із найважливіших напрямків вдосконалення підготовки студентів в сучасному закладі вищої освіти.
На кафедрі підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій в рамках інтерактивних занять організовуються ділові ігри, круглі столи, дискуси, тренінги. Студенти опановують базові дисципліни іноземною мовою, що посилює рівень ділового спілкування та розкриває нові можливості майбутніх фахівців з підприємництва та торгівлі; вивчають та застосовують на практиці прикладні програмні продукти, які дозволяють ширше розвивати професійні можливості майбутніх фахівців. Кафедра активно залучає до таких занять і першокурсників.
Зокрема, ділова гра у першокурсників групи ПТБ-11 з дисципліни «Основи підприємництва» на тему: «Підприємництво як вид господарювання та система ініціативної діяльності» надає чудову можливість отримати додаткові теоретичні знання та практичні навички щодо формування підприємницької ідеї та її впровадження в практику; виділити значення підприємницької таємниці у веденні бізнесу. На таких практичних заняттях, студенти можуть з легкістю реалізовувати свої власні бізнес-ідеї та побажання стейкхолдерів, наближати їх реалізацію до реальності.
Актуальність ділових ігор в цілому виражається в наступному:
Ці навички необхідні для обраної спеціальності – «Підприємництво та торгівля».
Застосування сучасних методів в навчальному процесі не лише покращує якість навчання, а й залучає, мотивує студентів виконувати самостійну роботу, що актуально в сучасних умовах.
Ласкаво просимо до нашого креативного, інноваційного та цікавого товариства!