Вибір професії — це важливий крок у житті кожної людини. Перш за все – це відповідальність, яка полягає в тому, щоб обрати саме свій шлях та із задоволенням йти ним по життю, адже робота займає більшу частину життя людини.
Кожна людина хоча б раз в житті обирала собі професію. Для прийняття правильного рішення необхідно враховувати ряд чинників – власні побажання, психологічні особливості та можливості, не слід забувати й про потреби ринку праці. Для цього існує так звана “формула вибору професії”, яка в загальному вигляді показує первинний алгоритм прийняття оптимального рішення в поєднанні наступних компонентів: “хочу” – “можу” – “треба”. Необхідно враховувати інтереси, нахили, мотиви, плани, професійні наміри, крім того – можливості особистості, тобто стан здоров’я, наявний досвід, психофізіологічні якості, здібності до різних видів діяльності. І звісно - потреби суспільства, тобто уявлення про обов’язок, моральні установки, ціннісні орієнтації, знання світу професій і про перспективні спеціальності, які користуються попитом на ринку праці, і вірогідність працевлаштування за обраною професією.
Отже, вибір професії – це складний і відповідальний крок у житті кожного, тому його потрібно робити свідомо й обдумано.
Але, серед величезної яскравої палітри пропозицій професій дуже важко знайти свою.
Ця спеціальність багатопрофільна, що розширює шляхи самореалізації, надає можливість здобувати знання відразу за трьома напрямами!
Підприємництво, торгівля та біржова діяльність - це діяльність, пов’язана із досягненням успіху в сфері бізнесу, торгівлі та конкуренції з метою вдосконалення процесу купівлі-продажу.
Підприємництво - ініціативна, творча, пов’язана з ризиком самостійна економічна діяльність суб'єкта господарювання, який постійно здійснює нові комбінації ресурсів з метою реалізації нових ідей, випуску нової продукції та одержання прибутку; організаційно-господарське новаторство на основі використання різноманітних можливостей для випуску нових або існуючих товарів новими методами, відкриття нових джерел сировини, ринків збуту, реорганізації виробництва тощо.
Торгівля - це будь-які операції, що здійснюються за договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на товари. Ініціативна, систематична, виконувана на власний ризик для одержання прибутку діяльність юридичних і фізичних осіб щодо купівлі та продажу товарів кінцевим споживачам або посередницькі операції, або діяльність із надавання агентських, представницьких, комісійних та інших послуг у просуванні товарів від виробника до споживача
Біржова діяльність – це діяльності на світових фінансових ринках, освоєння методів аналізу фінансових ринків та вмінням ефективно користуватись біржовими інструментами, здатність приймати ефективні стратегічні рішення та прогнозувати тенденції і страхувати ризики на ринку.
На кафедрі працює дружній колектив викладачів: понад 90% докторів та кандидатів наук; понад 60% - вільно володіють іноземними мовами та широко застосовують свої знання в нвчальному процесі (викладаючи спеціалізовані дисципліни іноземною мовою, починаючи з третього курсу – повністю або частково). Навчальним планом передбачено не лише вивчення спеціалізованих прикладних компьютерних програмних продуктів за фахом спеціальності, але і отримання студентами Сертифікатів про досконале володіння ними (практичні заняття із спеціалізованих дисциплін проводять партнери кафедри – фахівці, які мають значний практичний досвід володіння спеціалізованими програмними продуктами). Широко використовуються в навчальному процесі: ділові ігри, круглі столи, тренінги. На кафедрі працює три наукові гуртки, щорічно проводиться Міжнародна науково-прктична конференція із широким залученням до участі в ній студентів та магістрів спеціальності.
Студенти спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» вивчають комплекс дисциплін з питань організації та управління бізнесом, торговельною та біржовоїю діяльністю, отримують теоретичні знання та практичні навички для організації та ефективного провадження власної справи і бізнес-проектів.
Випускники отримують широкі можливості працювати в бізнесі: Start-Uper, девелопер, антикризовий менеджер, керівник малого, середнього чи великого бізнесу, приватний підприємець, державний службовець в організаціях, які регулюють та контролюють підприємницьку діяльність.
Вибір професії – важливий крок у житті, тож обирайте Державний університет телекомунікацій! Саме тут якісно та креативно готують фахівців із Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності!
Робіть правильний вибір!