26 березня 2015 р. доцент кафедри соціології та гуманітарних дисциплін Державного університету телекомунікацій, кандидат історичних наук П.М.Слюсаренко взяв участь у дискусії «Дві анексії Криму (1783, 2014)», яка відбулася в Національному музеї історії України (м. Київ, вул. Володимирська, 2).
Головні питання, що їх обговорювали спікери та гості заходу: чи можна порівнювати два загарбання півострова Росією; що подібного, а що відмінного між анексіями Криму 1783 та 2014 рр.; як відбувалися обидва процеси (причини, хід, наслідки); яким була реакція місцевого населення; яку роль відігравали міжнародні відносини; як реагувала міжнародна спільнота; які уроки обох подій виявилися (не)засвоєними нашим суспільством.
Спікери: Богдан Короленко, історик, співробітник Українського інституту національної пам’яті; Сергій Костинський, політолог, радник Міністра інформаційної політики. Модератор: Сергій Громенко, історик, співробітник Українського інституту національної пам’яті.
Зустріч відбулася в рамках проекту Українського інституту національної пам’яті «Історія: (не)засвоєні уроки». В дискусії взяли участь історики, політологи, журналісти та всі небайдужі. Вхід для преси був вільний.
На заході був присутній Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Поважний гість подякував за розуміння та підтримку кримськотатарського народу з боку українців.
Дискусію завершено на позитивній ноті: «Крим був, є і буде українським. Рано чи пізно Крим повернеться до України».