«Потрібно вимірювати все, що вимірюється
і робити вимірним те, що поки що
не піддається виміру»
Галілео Галілей
Вивчення з першого курсу дисциплін професійного спрямування – один з найцінніших елементів інноваційного змісту навчання в Державному університеті телекомунікацій. Це дуже важливо, оскільки наразі Університет готує фахівців нової генерації, а саме економістів для цифрової економки.
Такі фахівці повинні бути не тільки грамотними аналітиками, а й керівниками зі стратегічним мисленням та вмінням бачити на декілька кроків вперед.
Практика показує, що вміння передбачувати – це мистецтво помножене на високий професіоналізм. І для того, щоб в сучасних, вкрай динамічних умовах ведення бізнесу наші економісти почувалися впевнено, для них з першого курсу розроблена унікальна навчальна програма.
Так, вже у другому семестрі першого курсу економісти, поряд з економікою підприємства, вивчають дисципліну «Глобальні виклики та інформаційна політика України». І вже з першого курсу студенти вчаться знаходити найкращі можливості серед тих викликів, які роблять для України цифрові та глобальні трансформації.
Зміст курсу наповнений цікавими кейсами, які тісно пов’язані з сучасними проблемами. На заняттях студенти розробляють власні сценарії глобального розвитку, прогнозують місце України у світових економічних процесах, шукають механізми виходу вітчизняних компаній на транснаціональний рівень.
Розуміння глобальних викликів, а відповідно – ризиків та можливостей які вони несуть – є обов’язковою сходинкою у підготовці економістів нової генерації. Саме такі фахівці потрібні сьогодні потужним компаніям. Саме ці економісти є незамінними в умовах цифровизації бізнесу і управління.