Світова економіка вступила в нову фазу функціонування, засновану на інформаційних технологіях, тобто головний акцент переноситься на управління, зв’язок, комунікації, зростає роль нематеріального, а інтелектуального капіталу, інновацій, що вимагає наявності менеджерів нової формації. Конкурентоспроможність підприємств в значній мірі формується знаннями та інформацією, визначається науковим потенціалом підприємства, інтелектуальною працею, методами, інструментами та культурою управління і праці. За таких умов, необхідним є підготовка таких фахівців з менеджменту, які будуть спроможними адаптуватися до динамічного бізнес-простору та працювати в сучасних бізнес-структурах в епоху діджиталізації економіки.
З цією метою кафедрою Менеджменту реалізується парадигма сучасної освіти: формування soft skills (комплексу навичок, необхідних для життя в сучасному глобалізованому світі); освіта для життя та праці в світі, який швидко змінюється та потребує складного вибору в процесі прийняття рішень; персоналізований підхід; задоволення від навчання, тощо.
Трансформаційні перетворення глобального економічного простору, наявність світових та вітчизняних кризових фінансових деформацій та невизначеності сучасного бізнес-середовища вимагають застосування креативних підходів та нових інструментів управління фінансовою діяльністю підприємств. Необхідним завданням забезпечення стійких параметрів функціонування підприємств є своєчасне реагування на вплив зазначених тенденцій, що вимагає вдосконалення процесу управління їх фінансовою діяльнстю.
З урахуванням вищезазначених трендів функціонування сучасних підприємств розроблена робоча програма дисципліни «Управління фінансовою діяльністю підприємств». Вона ґрунтується на застосуванні інноваційного змісту навчання в процесі підготовки менеджерів нової формації, з урахування сучасних фахових компетентностей та вимог партнерів кафедри - державних інституцій та приватних бізнес-структур, що є майбутніми роботодавцями, а також запитів батьків і потреб студентів. В процесі вивчення дисципліни «Управління фінансовою діяльністю підприємств» студенти оволодівають такими компетентностями:
Для проведення практичних занять використовуються ПК з встановленим ліцензійним програмним забезпеченням: Microsoft Power BI, Microsoft Visio – аналітика та візуалізація даних; Microsoft Project, Spider Project Lite, Microsoft Excel – управління проектами.
Вивчення дисципліни «Управління фінансовою діяльністю підприємств» сприяє формуванню у студентів важливих управлінських компетентностей: вміння ефективно працювати в команді, застосування емоційного інтелекту, використання креативного підхіду до розв’язання завдань, бути проактивним, критично мислити, брати на себе відповідальність.
В умовах сьогодення, під час дистанційного навчання студентів у зв’язку із карантином, майбутні фахівці з менеджменту особливо відчули необхідність оволодіння компетентностями сучасного менеджера, якому необхідно працювати у турбулентному глобалізованому світі та застосовувати креативні підходи для прийняття оптимальних управлінських рішень.