Асистент кафедри Менеджменту Якубенко Ірина Миколаївна провела гру Agile Management зі студентами спеціальності 073-Менеджмент групи МНД-31 з дисципліни «Іноземна мова (за фаховим спрямуванням)». Це гра для того щоб краще поспілкуватися з дванадцятьма принципами, що стоять за Agile Manifesto. У їх існуючій формі важко прочитати і зрозуміти кожен принцип, але дуже важливо на них звернути увагу, бо вони розкриють секрет розуміння цінностей управління.
Гнучка методологія розробки (Agile software development) – це маніфест, що містить основні цінності і принципи, на яких базуються підходи до управління проектами, який вирішує проблеми традиційного проектного менеджменту.
Agile підходить для інноваційних проектів. Набагато менше він підходить для процесной діяльності. Ці підходи мають на увазі інтерактивну розробку, з періодичними оновленнями вимог від замовника і їх реалізацію за допомогою самоорганізованих команд, сформованих з експертів різного профілю. Під терміном «Agile software development» слід розуміти підходи на основі даного маніфесту, або фреймворки.
Гра зі студентами МНД-31 Навчально-наукового інституту менеджменту та підприємництва розпочалася з наступного: студентів було розділено на 2 групи учасників та роздані маркери, ножиці, стікери, значки та дванадцять принципів Agile. Команди на фліп-чарті намалювали коло з дванадцятьма позначками, що символізують часи. Кожна команда в межах двадцяти хвилинного інтервалу часу, запропонувала максимум три слова і зафіксувала на стікерах та прикріпила їх навколо кола, так щоб ефективно захопити кожен з дванадцятьох принципів. Таким чином ми отримали Agile часи. Коли час сплинув, обидві команди переглядали і обговорювали кожен принцип і найважливіші слова до нього. В грі обоязкові дискусії та обговорення найменш улюблених принципиів для команди і навпаки – найулюбленіших.
Суть гри Agile Management полягала в тому, щоб задіяти студентів до колективного розуміння та в короткий час презентувати своє бачення принципів Agile Manifesto. Це ефективний спосіб захоплення кожного принципу набагато більш стислим і запам'ятовуючим способом.
Agile акцентує увагу на безпосередньому спілкуванні віч-на-віч. Найціннішою частиною цієї вправи є обговорення, яке команда має, коли намагалася підібрати слова до принципів. Потрібно спочатку зрозуміти принцип, перш ніж розбивати його.