Студенти Навчально-наукового інституту менеджменту та підприємництва групи МНД-11 та їх куратор Якубенко Ірина Миколаївна в теплий осінній день прогулялися по вулицям м. Києва.
Гуляти по Андріївському узвозу приємно в будь-яку погоду.
Історія Андріївського узвозу сповнена неймовірними містичними та водночас красивими історіями. Ось, наприклад, якщо підійти до музею М. Булгакова та посидіти на лавочці біля самого Михайла Опанасовича і прошепотіти йому на вухо своє бажання, то це заповітне бажання збудиться. І пам’ятайте, якщо воно щире – письменник його обов'язково виконає.
Все тільки починається. Студенти зацікавилися що на них ще чекає в їхній загадковій подорожі.
На Андріївського узвозі біля Андріївської церкви встановили бронзовий пам’ятник головним героям комедії «За двома зайцями» Проні Прокопівни та Свириду Голохвастову. Добрі, іронічні персонажі відомого комедійного фільму знятого за мотивами однойменної п’єси М. Старицького не тільки підняли настрій студентам і їх куратору, але також дали змогу загадати бажання. Проня і Свирид подарують сімейне щастя та принесуть удачу всім хто цього щиро прагне. Приміром, якщо потриматися за каблучку на мізинці Проні Прокопівни, то незабаром обов'язково знайдеш своє кохання. Щоб життя з коханою людиною було безтурботним і радісним та щоб в родині були гроші, потрібно потерти жучка на задній частині фігури авантюриста-нареченого.
З історії відомо, що багато фонтанів здійснюють бажання. І київські фонтани не виняток. Фонтан, що виконує побажання, знаходиться у дворі Михайлівського собору. Студенти намагалися притиснути монетку як слід до одного з металевих виступів, але вона не прилипла. Колись там була вода і потрібно було занурити її у воду і притиснути до металу. Якщо монетка протримається якийсь час сама, то будьте впевнені – бажання неодмінно здійсниться.
Прогулюючись по території Михайлівського Золотоверхого собору студенти групи МНД-11 пройнялися чуттєвим духовним світом монастиря, його вишуканістю та дивовижним сяйвом.
У сквері біля Михайлівської площі гордовито стоїть бронзовий лев-водолій, який є збільшеною копією судини-водолія з археологічного музею в Переяславі-Хмельницькому. Такі судини, виконані у формі птаха або звіра, ще називають акваманіламі. Щоб ваші мрії збулися, потрібно сісти на лева верхи і схопитися за бронзові вуха. Вважається, що цар звірів – це символ хоробрості, сили, стійкості, мудрості. Загадайте йому бажання, пов’язане з цими якостями, і воно обов’язково збудеться.
Наступним крок по золотавому Києву був бронзовий персидський кіт Пантюша, (Патангрюель Пантелеймон). Встановлений пам'ятник на перетині вулиць Ярославів Вал та Лисенка, неподалік станції метро «Золоті ворота» є нагадування про чарівному тварину, яка дарувала радість навколишньому середовищі, але трагічно загинула. Студенти вже колись цікавилися такою скульптурою і знали щоб бажання збулося, потрібно одночасно взяти кота за кінчик хвоста і вуха. І саме головне, що Ви можете попросити у Пантелеймона все, що захочете. Милий котик виконає будь-яке заповітне бажання, що йде від серця.
Наша чудова подорож по вулицям міста Києва збагачена щирою вірою в прекрасне майбутнє. Куратор групи Якубенко І.М. сама обрала такий маршрут і здивувала своїх студентів. Та це тільки початок. Ще буде багато цікавого, адже в дивовижному та історичному місті ще багато криється таємниць, які студенти групи МНД-11 охоче розділяють разом зі своїм наставником та чудовим куратором.