Кожного року колектив кафедри маркетингу разом із студентами долучається до проведення світлого і неймовірно красивого свята – Дня вишиванки, який відзначається у третій четвер травня і об’єднує українців в усьому світі. Керівництво, працівники, студенти, аспіранти одягають вишивані сорочки, плаття, прикрашені старовинними візерунками, збереженими нашими мамами і бабусями, приймають участь у флешмобі.
Мета свята – нагадати усім, що вишиванка є унікальним кодом українського етносу із зашифрованими оберегами, таємничими знаками та символами, а вишитий одяг пасує сучасним красуням і парубкам, людям юного й поважного віку так само, як і сотні років тому. Свято вишиванки має на меті відродити національну гідність та повагу до української нації і України, як самих українців, так і усієї світової спільноти.
Цього року День вишиванки припав на 18 травня. У суворих воєнних умовах, коли українці відстоюють свою національну автентичність і борються за неї, віддаючи життя, вишиванка має особливий сенс – це генетичний код та духовна броня для кожного з нас. Одягнена вишиванка 18 травня – символ незламності українського духу, свідчення того, що українці – вільний та незламний народ.
Довідково: Як свідчать проведені нашими студентами-маркетологами дослідження, попит на вишиванки в останні роки і особливо під час війни росте, при виборі сорочки люди почали більше цікавитися стародавніми техніками і сакральністю візерунків, значенням символів. За останні роки кількість придбаних вишиванок в Україні зросла більш як учетверо, свідчить статистика сервісу OLX. Станом на квітень кількість відгуків на оголошення про купівлю вишиванок сягнула майже 30 тисяч у 2023 році, порівняно із 7 тисячами у 2021 році. З огляду на всі оголошення на платформі OLX, середня вартість вишиванки нині близько 1300 гривень. Лідери за кількістю пропозицій — Львів, Івано-Франківськ, Коломия.
День вишиванки. Це великий день,
Бо люди згадують сім’ю, родину.
Як шила мати і вела пісень,
Сорочку гарну вишивала сину.
Лягав собі узор на полотні,
А мати шила і думки вплітала.
Так долю вишивала день при дні,
Щоб добра доля сина не минала.
А як же вишивала рушники
І дарувала дітям на дорогу…
Щоб діти подолали всі шляхи
Й верталися до рідного порогу.
В тих вишиванках думи і пісні,
Про щастя мрії, туга за синами,
Тривога вічна, гарні дні ясні,
До Бога звернення - молитва мами.