XL

Державний університет
інформаційно-комунікаційних
технологій

Потенціал терагерцевих частот: науковці ДУІКТ демонструють прогрес у дослідженнях мобільного зв’язку 6 покоління

12:35, 10-09-2024

У 2020 році було вперше стандартизовано обладнання 5 покоління мобільного зв’язку. Поштовхом до розвитку 5G стало розповсюдження Інтернету речей (IoT) з подальшою інтеграцією в Розумні Міста (Smart City). Тому ключовою особливістю даного покоління мобільного зв’язку стали низька затримка відгуку до абонента та можливість підключення до 1 мільйона пристроїв на 1 км² до 1 базової станції.

Втім, технології не стоять на місці; проводяться нові дослідження. Використання терагерцевого діапазону частот представляє наступний рубіж у технологіях мобільного зв’язку 5 та 6 покоління, обіцяючи швидкість передачі даних, що набагато перевищує поточні системи.

“Завдяки дослідженням на терагерцевих частотах, ці системи можуть підтримувати безпрецедентну пропускну здатність, забезпечуючи надшвидкий безпроводовий зв’язок. Однак однією з важливих проблем у терагерцовому зв’язку є ефективне керування комутацією хвиль та використання доступного спектру. Тому дослідження, які проводяться кращими науковцями світу та безпосередню на кафедрі Мобільних та відеоінформаційних технологій ДУІКТ, є значним прогресом у терагерцевому зв’язку, що дозволяє збільшувати пропускну здатність каналу та його спектральну ефективність”, - зазначає доктор технічних наук, професор ДУІКТ Анатолій Макаренко.

Колектив науковців кафедри МВТ вперше розробив оптичну модель радіоканалу в діапазоні хвиль ультрависоких частот, в якій враховуються втрати енергії сигналу через його розсіювання під час поширення в просторі, з урахуванням ефектів відбиття, ефектів поглинання енергії сигналу в середовищі, що може бути використано для розроблення методів збільшення дальності та доступності зв'язку за рахунок підсилення сигналу для систем мобільного зв’язку 5 та майбутнього 6G-покоління, що забезпечують вищі швидкості передачі даних і покращену продуктивність.

Навчаючись на кафедрі Мобільних та відеоінформаційних технологій, ви отримаєте всі необхідні знання та вміння від провідних науковців галузі телекомунікацій, щоб стати кваліфікованим інженером і затребуваним працівником на ринку праці.

Тож запрошуємо на навчання!

Telegram https://t.me/kaf_mob_ta_videoinf_tech

Instagram https://instagram.com/kaf_mob_ta_videoinf_texnologii