ДУІКТ в авангарді технологічних змін: студенти вже готуються до впровадження 5G в Україні

12:20, 29-05-2024

Днями стало відомо, що компанії Vodafone та Nokia поєднали Київ, Івано-Франківськ і Гельсінкі за допомогою мобільного зв’язку п’ятого покоління. За повідомленням Vodafone Україна, зв’язок відбувся за допомогою тестових indoor-рішень 5G, які побудували у Івано-Франківську та Києві. За допомогою 5G вдалось передати звук і зображення найкращої якості без затримки – так, щоб музиканти могли грати синхронно, а глядачі – насолоджуватись усіма відтінками живої музики та співу.

Визнаючи перспективність та невідворотність впровадження технологій мобільного зв’язку п’ятого покоління, викладачі кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій ДУІКТ працюють в напрямку підготовки інженерів для впровадження цих інновацій.

Так, кафедра залучає до навчального процесу представників операторів мобільного зв’язку lifecell, Київстар та Vodafone Україна (Олександра Горохова та Людмилу Рудик), а студенти і  викладачі беруть участь у конференціях і вебінарах, які проводять виробники обладнання мобільного та безпроводового зв’язку.

Також впроваджено використання на практичних заняттях MATLAB/Simulink з сучасними модулями мобільного зв’язку п’ятого покоління 5G Toolbox, LTE Toolbox та штучного інтелекту (AI for UE Positioning in 5G). Студенти навчаються працювати ПЗ для проектування та оптимізації мобільних та безпроводових мереж.

Кафедра МВТ найкраще забезпечена обладнанням та програмним забезпеченням мобільного зв’язку, що неодноразово підтвердили акредитаційні комісії НАЗЯВО, які надали високу оцінку, як викладачам кафедри так і її лабораторіям. Обладнання кафедри відповідає вимогам перехідного етапу від 4G до 5G (4G+), що на сьогодні є найсучаснішим обладанням в Україні.

За словами голови наглядової ради НАУ та екс-президента компанії Київстар Петра Чернишова, оператори мобільного зв’язку України можуть швидко перейти від 4G+ до 5G.

Кафедра Мобільних та відеоінформаційних технологій ДУІКТ стоїть в авангарді цих змін, а кращим доказом ефективності її роботи є досягнення  випускників – висококваліфікованих спеціалістів галузі телекомунікацій.

Запрошуємо на навчання: