Майбутні фахівці з новітніх радіотехнологій мобільних медіа-послуг навчальної групи РТЗМ-72 22 травня 2014 року успішно захистили перед Державною екзаменаційною комісією свої інноваційні рішення по удосконаленню сучасних мобільних мультисервісних мереж. Бурхливий розвиток сучасних бездротових та стільникових мереж в світі та Україні і відповідно питання, які пов’язані з їх впровадженням на вітчизняному телекомунікаційному ринку, безумовно обумовлюють актуальність даної тематики. Але питання, які пов`язані з оцінкою впливу інноваційних технологій на нові послуги є , з одного боку, дуже цікавими для спеціалістів в галузі радіотехнологій, а з другого - складними. Тому магістерські атестаційні роботи за спеціальністю «Апаратура радіозв’язку, радіомовлення та телебачення», які присвячені дослідженню особливостей побудови та функціонування мобільних мереж стільникового зв’язку нових поколінь викликають велику зацікавленість, як в науковому та і в практичному аспектах. Серед кращих робіт комісія відмітила магістерські роботи Яковлєва Володимира, Савицького Тараса і Туз Наталії.
Магістрант Олександр Яковлєв розробив імітаційну модель каналу радіозв’язку та провів дослідження за допомогою пакету ПЗ призначеного для проведення блочного моделювання систем MATLAB Simulink. Особливу увагу приділялося обґрунтуванню доцільності використання саме цього програмного забезпечення, бо саме воно дало змогу спроектувати модель каналу радіозв’язку мобільного зв’язку, яка відповідає основним вимогам до моделі. А саме адекватності, гнучкості, повноти представлення, трудомісткості роботи.
В дійсний час вимірювання частоти - найбільш точний і динамічний вид вимірювань. По-перше, одиниця часу (частоти) є основною одиницею системи СІ, по-друге, визначення секунди пов'язано з перерахунком подій, а перерахунок є найточнішим методом вимірювань, по-третє, підвищення точності вимірювань частоти необхідно для прикладного використання в телекомунікаціях, навігації, космічної галузі. Одним із таких пристроїв є генератор Г4-301, розроблений Науково Технічним Центром при ВАТ "Меридіан" ім. С.П. Корольова, який на сьогоднішній день має ряд недоліків. Оскільки використання генераторів такого типу є нагальним, було запропоновано розробити такі інноваційні рішення по вдосконаленню генератора Г4-301, які суттєво підвищили б технічні можливості даного вимірювального пристрою. Завдання магістерської атестаційної роботи Савицького Тараса і полягало в розробці широкосмугового генератора частот на базі генератора Г4-301 шляхом вдосконалення його блока управління.
Для цього були запропоновані способи вдосконалення функцій блока управління, структурної, функціональної та принципової схем і розроблена програма для мікроконтролера блока управління.
Сайко В.Г. 249-25-04