У 2023 році Університетом на кафедру Мобільних та відеоінформаційних технологій отримано найсучасніше обладнання супутникового зв’язку Starlink від американської компанії SpaceX. Це дає можливість студентам вже з першого курсу вивчати сучасні технології безпроводової передачі даних розроблені засновником компанії Ілоном Маском.
За допомогою супутникової мережі, Starlink забезпечує високошвидкісний доступ до Інтернету в будь-якому місці на Землі. Заявлена швидкість підключення становить від 50 до 150 Мбіт/с. Мережа Starlink може підтримувати до 128 одночасно підключених пристроїв, що дозволяє вам зручно використовувати Інтернет на різних пристроях без втрати швидкості або якості з'єднання. Користувачі можуть керувати своїми підключеними пристроями через мобільний додаток або веб-інтерфейс. Це дозволяє зручно керувати та налаштовувати мережу, навіть якщо ви знаходитесь далеко від свого дому або офісу. Система Starlink використовує велику кількість супутників, щоб забезпечити надійний і швидкий інтернет-сигнал у будь-якій точці земної поверхні.
SpaceX оголосив про запуск у 2024 році на мобільних пристроях своєї майбутньої послуги Starlink Direct to Cell, яка надаватиме зв'язок для смартфонів через супутник. Нова функція працюватиме з існуючими телефонами високошвидкісного мобільного інтернету «скрізь, де видно небо». Нова послуга буде обмежена текстовими повідомленнями, але вже у 2025 році з'являться функції передачі голосу і даних, а також можливість передавати файли. З цього ж року стане доступною підтримка пристроїв IoT.
Direct to Cell працює з існуючими телефонами LTE (високошвидкісний мобільний інтернет четвертого покоління 4G) скрізь, де можна побачити небо. Жодних змін в апаратному забезпеченні, прошивці або спеціальних додатках не потрібно». Супутники Starlink із функцією Direct to Cell забезпечать повний доступ до текстових повідомлень, дзвінків і перегляду веб сторінок. Компанія оснащена вдосконаленим модемом eNodeB, який діє як вежа мобільного зв’язку в космосі, дозволяючи мережеву інтеграцію, подібну до стандартного роумінг-партнера. Компанія Ілона Маска спільно з американським партнером T-Mobile оголосили про плани цієї послуги минулого року. Послуга, ймовірно, буде відносно повільною за земними мірками, зі швидкістю від 2 до 4 Мбіт/с, але її перевага полягатиме в широті покриття.
Шановні абітурієнти, звертаємо Вашу увагу!!!
якщо у Вас виникають питання щодо вступу на кафедру МВТ,
ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО НАС: Київ, вул. Солом’янська 7, каб. 136;
тел., Viber/Telegram 068-219-50-50
або
приходьте і ми Вам допоможемо на місці за адресою:
Київ, вул. Солом’янська 7, каб. 136
з 9:00 до 17:00 в робочі дні!!!
Запрошуємо Вас на навчання на кафедру мобільних та відеоінформаційних технологій за 172 спеціальністю за освітніми програмами:
бакалаврів “Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення”
і
магістрів “Апаратура радіозв’язку, радіомовлення і телебачення”
до Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій.