Хоча цьогоріч теплий вересень заколисував усіх сонячним настроєм, людство зіштовхнулося з наймасштабнішим викликом сьогодення, аналогів якому немає в історії, адже наслідки, спричинені всесвітньою епідемією коронавірусу, за своєю руйнівною силою варто порівнювати лише з природними катаклізмами чи геополітичними війнами. У такій турбулентності Державний університет телекомунікацій тепло й турботливо зустрів студентів-першокурсників у своїх стінах.
Дійсно, пандемія коронавірусу продовжує змінювати усталені механізми життя людства, тому досить гостро та безапеляційно поставлено запитання: чи зможуть функціонувати ключові сфери, інституції суспільного життя під час вимушеної самоізоляції, карантину та необхідності залишатися вдома?
Міністерство освіти і науки дозволило вищим навчальним закладам з 1 вересня 2020 року самостійно визначати форму навчання, тому в багатьох університетах студенти самотужки опановують нові форми дистанційної освіти та способи виконання домашніх завдань за допомогою комп'ютерів і гаджетів. У Державному університеті телекомунікацій заняття з багатьох дисциплін проводяться не в онлайн-режимі, а у формі реального спілкування з викладачами, що дає змогу першокурсникам повноцінно розпочати навчання, за яким уже засумували протягом піврічного карантину.
Студети-першокурсники кафедри документознавства та інформаційної діяльності, які навчаються за освітніми програми «Документознавство та інформаційна діяльність» й «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю», розпочавши навчання з середини вересня, уже встигли адаптуватися й до викликів сьогодення, і до нових форм навчання в університеті.
На першій зустрічі зі студентами завідувач кафедри Петькун Світлана Михайлівна познайомила першокурсників з викладачами профільних дисциплін і професорами кафедри документознавства та інформаційної діяльності Січкаренко Галиною Геннадіївною, Мандрагелею Володимиром Андрійовичем, розповіла про інноваційний зміст навчання, що передбачає не лише слухання лекцій, а й активну участь кожного студента під час проведення практичних, семінарських та лабораторних занять, зазначила, що навчальний процес може проходити й у формі круглих столів, дискусій та квестів. Завідувач кафедри наголосила на поглибленому вивченні англійської мови протягом усіх років навчання, що є лише в нашому університеті.
Найголовніше, що вже з першого курсу студенти спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» вивчатимуть дисципліни з фаху, залучатимуться до навчальної та виробничої практики, тобто з перших днів навчання зануряться в багатовимірний і цікавий світ своєї професії.
Першокурсники, одягнувши захисні маски, з куратором Світланою Яременко пройшли всіма поверхами університету, познайомилися з директором Навчально-наукового інституту менеджменту та підприємництва Федюніним Сергієм Анатолійовичем, відвідали бібліотеку, деканат, студентську кав’ярню, навчальну лабораторію кафедри документознавства та інформаційної діяльності «Віртуальний офіс» та лабораторії інших кафедр.
Уже позаду залишилися шкільні турботи та нелегкі випробування, що дали можливість першокурсникам розпочати новий неосяжний і захопливий шлях до вершин знань та фахового зростання.
Дорогі наші студенти документознавці й інформаційні аналітики, колектив кафедри бажає вам ЛЕГКОЇ, ЩАСЛИВОЇ ТА УСПІШНОЇ дороги в НОВЕ ЖИТТЯ!!!