Вибір майбутньої професії завжди змушує об’єктивно й неупереджено дати відповідь на декілька запитань. Які перспективи цієї сфери діяльності? Які можливості з огляду на матеріальний добробут і реалізацію власного творчого потенціалу вона відкриває? Що є перевагою моєї спеціальності порівняно з іншими? Перелік запитань можна подовжувати. Однак очевидно, що остаточне рішення повинно бути всебічно раціонально обґрунтованим, свідомим та відповідати особистим інтересам і потребам абітурієнта.
Яку ж аргументацію можна навести на користь тих спеціальностей, якими опікується кафедра документознавства та інформаційної діяльності, - «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю», «Документознавство та інформаційна діяльність»?
По-перше, це їх чітка практична спрямованість, що відповідає найсучаснішим тенденціям розвитку суспільства в умовах глобалізації. Саме соціальні комунікації постають головним механізмом змін у культурних, нормативних або регулюючих структурах держави та переслідують соціальні цілі. Вони також щільно пов’язані з політичними інноваціями, реалізацією ідей алеаторної та деліберативної демократії, оскільки, за прогнозами авторитетних експертів, у майбутньому основною формою участі в публічній владі постануть ефективні комунікації, а не традиційні вибори.
По-друге, це інноваційний зміст навчання, що органічно поєднує глибокі теоретичні знання з новітніми методами їх застосування на практиці. Для цього варто перерахувати лише назви деяких дисциплін: «Соціальні та кризові комунікації», «Стратегічні комунікації», «Комунікативна тактика та стратегія у зв’язках з громадськістю», «Конфліктологія і теорія переговорів (у тому числі дипломатичний протокол і етикет»), «Організація і управління діяльністю інформаційних установ», «Іміджологія» тощо.
По-третє, соціальні комунікації мають надзвичайно широкий спектр застосування, починаючи від управління персоналом, кризового менеджменту, практики виходу з конфліктних ситуацій, зв’язків з громадськістю та органами публічної влади до організації PR-кампаній, рекламної діяльності, надання консультативних послуг тощо. Крім цього, соціальні комунікації взаємопов’язані з журналістикою, психологією, соціологією та іншими важливими соціально-гуманітарними сферами життя.
Слід також зважити на те, що комунікативні знання, навички та вміння в Державному університеті телекомунікацій ефективно доповнюються новітнім інструментарієм інформаційних технологій.
Запрошуємо на навчання!