У лютому 2020 року студенти першого та третього курсів, які навчаються за освітніми програмами «Документознавство та інформаційна діяльність» й «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю», відвідали лекційне заняття з фаху в Національному банку України.
Після короткої екскурсії будівлею, музеєм, сховищем Національного банку України студенти Державного університету телекомунікацій зустрілися з представниками департаментів НБУ: Департаменту забезпечення діяльності, Департаменту стратегії та розвитку й Департаменту персоналу.
Заступник директора Департаменту стратегії та розвитку НБУ Михайло Відякін розповів майбутнім інформаційним аналітикам та документознавцям, якою інформацією оперує і якої потребує Національний банк в сучасних умовах; ознайомив зі значенням фахівців із зв’язків з громадськістю в діяльності його структурного підрозділу.
Наступний лектор − начальник відділу офіс-адміністраторів Департаменту забезпечення діяльності НБУ Тетяна Гриценко – ознайомила студентів кафедри документознавства та інформаційної діяльності з історією, структурою відділу офіс-адміністраторів, посадовими обов’язками його працівників й особливостями функціонування цього підрозділу. Так, фахівці, що обіймають посади помічників-комунікаторів, відповідають за внутрішні (господарські) та зовнішні телефонні комунікації. А діловоди, які працюють у бібліотеці документів, обробляють не лише паперову, а й електронну документацію.
Також пані Тетяна розповіла, що референти, діловоди, коректори й копірайтери створюють фактично імідж банку: укладають документи згідно з дорученнями голови НБУ та його заступників, ведуть документування засідань Правління банку, займаються архівною діяльністю в системі НБУ, співпрацюють з підрозділами Кабінету Міністрів України. Офіс-адміністратори відділу створюють як паперові, так і електронні документи. Перевага під час працевлаштування надається документознавцям, які вміють працювати в системі електронного документообігу «Аскод» - новітнього програмного забезпечення. У Державному університеті телекомунікацій студентів навчають працювати саме з цим програмним забезпеченням, яке надає фірма-партнер - Центр комп’ютерних технологій «ІнфоПлюс». Тільки офіс-адміністратори цього відділу мають право на роботу з інформацією обмеженого доступу. Як зазначилаТетяна Гриценко, її відділ для роботи з електронними документами створив 25 тисяч шаблонів управлінських та банківських документів на платформі «Ліга».
Також начальник відділу офіс-адміністраторів Департаменту забезпечення діяльності НБУ розповіла про перспективи відкриття нових відділів, де чекають на прихід молодих кваліфікованих фахівців.
Лектор зацікавила перевагами проходження стажування студентів-документознавців та аналітиків Державного університету телекомунікацій у Національному банку України та можливостями їх подальшого працевлаштування.
Лекційне заняття супроводжувалося змістовною презентацією.
Після лекційних занять у студентів виникло багато запитань: за якими критеріями приймають на роботу молодого спеціаліста, яка заробітна плата офіс-адміністраторів, із якого курсу можна проходити в НБУ стажування, чи є перевагою для отримання високооплачуваного робочого місця знання іноземної мови та багато інших.
Відбулося змістовне інноваційне заняття. Студенти переконалися, що знання й навички, здобуті під час навчання за освітніми програмами «Документознавство та інформаційна діяльність», «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю», стануть добротною перепусткою у світ сучасних цікавих і високооплачуваних професій.